понеділок, 4 грудня, 2017, 14:17 Київ
У Києві люди повстали проти зведення ЖК бізнес-класу: бояться руйнування своїх будинків

У столиці мешканці «київської Венеції» повстали проти будівництва по сусідству житлового комплексу бізнес-класу. Люди переконані: його зводять у межах прибережної смуги, відтак паводок може просто затопити нові помешкання. Окрім того, новобуд призведе і до руйнування навколишніх будинків ґрунтовими водами.

Про це йдеться у сюжеті проекту будівельних журналістських розслідувань «ЖитлоБлуд» (щонеділі на телеканалі ZIK).

ЖК «Сонячна Рів’єра» зводять у Дніпровському районі столиці. Забудовник «Укрбуд» називає комплекс житлом бізнес-класу. Головною ж родзинкою новобуду є його місце розташування – на березі Русанівської протоки, у місцевості, яку ще називають «київською Венецією». Та з’ясувалось, що насправді цей ЖК має багату та бурхливу історію. Продаж квартир стартував ще у 2014 році. Тоді забудовник планував звести чотири будинки, один із яких мав мати аж 13 секцій. Та оскільки, за генпланом, більшість території забудови – зелена зона, місцеві виступили проти.

«Всі розуміли, що будувати на березі Дніпра неможливо, тому що це прибережна територія. Та згодом їхні паркани почали наближатися до найулюбленішого та найпопулярнішого місця серед мешканців – так званої зони здоров’я. У них були дозвільні документи, але, як ми зараз бачимо, вони видавались із порушеннями. Адже за таких умов отримати їх було неможливо. Там пролягає прибережна захисна смуга, тож таке будівництво буде небезпечним, найперше, для самих майбутніх власників цих квартир. Адже досі, навіть згідно документів, у разі паводку, ця територія може бути затопленою», – розповідає місцева мешканка Інга Курдієнко.

Люди виступили проти забудови, бо бояться втратити ще й власне житло.

«Там пляж і пісок, куди входять ґрунтові води. А всім зрозуміло, що в асфальт вони надходити не можуть. Тож, якщо забиватимуться сваї, уся ця вода піде у підвальні приміщення та в наші будинки», – наголошує пані Курдієнко.

Протистояння між забудовником та місцевими мешканцями тривало майже рік. У квітні 2015-го черговий мітинг закінчилася бійкою та стріляниною. Через кілька тижнів Київський Апеляційний господарський суд таки заборонив будівництво. Та вже у грудні корпорація «Укрбуд», відмовившись від 13-секційної забудови, презентувала новий проект ЖК. Також було розроблено концепцію розвитку території мікрорайону зі збереженням «зони здоров’я», збільшенням її площі вдвічі і повною реконструкцією. Однак головна причина протистоянь залишилась невирішеною. Адже місцеві активісти переконують: новий ЖК, як і у 2014 році, планують звести у межах 100-метрової прибережної захисної смуги, на якій будівництво – заборонене.

«Земельна ділянка, фактично, повністю входить у межі прибережної захисної смуги лівого берегу Дніпра. Нормативна ширина, згідно водного і земельного кодексів, становить 100 метрів від урізу води. Будівництво ж ведеться за 70 метрів. Тобто, воно повністю потрапляє у межі прибережної захисної смуги», – переконана громадська активістка Ірина Чиляєва.

Проте в «Укрбуді» усе заперечують. Мовляв, Русанівська протока не є частиною Дніпра, а іншої річки – Деменки. Відтак, і вимоги до прибережної смуги є іншими.

«За матеріалами типізації українських річок вона належить до середніх», – розповідає прес-секретар держкорпорації «Укрбуд» Гліб Шемовнев та додає: межа прибережної зони не там, де кажуть мешканці, а на відстані лише 50 метрів від води. Відтак, будівництво нічого не порушує.

У свою чергу в Державному агентстві водних ресурсів зазначають: там справді проходить Русанівська протока, прибережна смуга якої становить 50 метрів. Та лише цього року «Сонячну рів’єру» перевіряли кілька разів. А в лютому навіть департамент культури КМДА видав припис про заборону будівництва «через незареєстровані дозволи на виконання робіт у межах пам’ятки культури місцевого значення та непогоджену науково-проектну документацію». У вересні Держархбудінспекція провела чергову позапланову перевірку ЖК, результатом якої став припис про зупинення підготовчих та будівельних робіт. Та попри це, зведення ЖК ведеться шаленими темпами.

«Якби цей документ справді мав якусь силу, то будівництво зупинили б. Однак, на сьогодні немає жодних передумов для цього, адже цей припис не є причиною для обов’язкового замороження робіт. Нас «гойдають» із першого дня будівництва. Але ми взяли на себе зобов’язання перед людьми і доводитимемо проект до кінця, діючи лише у законному руслі», – заявив Гліб Шемовнев.

З’ясувався і ще один цікавий факт. Хоча зараз «Укрбуд» і є власником земельної ділянки, на якій зводять ЖК, та із 2002-го до 2016-го вона належала декільком іншим підприємствам. У 2009-му ж власником земельної ділянки стала фірма «Терра-капітал», яка й отримала дозвіл на виконання підготовчих робіт. Однак вже у 2015, внаслідок несплати кредиту «Ощадбанку», фінансова установа забирає її майно. Згодом банк розділив цю територію на кілька ділянок. А ту, на якій уже були два об’єкти незавершеного будівництва, виставив на торги. Тоді «Укрбуд» стало єдиним претендентом на ділянку, адже пропозицію другого учасника відхилили. Тож вже за тиждень забудовник зміг викупити землю за 33 мільйони 700 тисяч гривень.

«У договорі купівлі-продажу об’єкти незавершеного будівництва були зазначені як будівельні матеріали. Однак будівельні матеріали – це рухомі речі. Тобто, «Ощадбанк» заплющив очі на те, що там є об’єкти, майнові права яких, згідно іпотечного договору, належать саме цьому банку. Тож він просто безкоштовно передав їх ТОВ «УКРБУД Девелопменд», – зазначила Ірина Чиляєва.

Читайте також: У Києві зафіксували різкий спалах небезпечної хвороби

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-21 02:50 :30