понеділок, 4 грудня, 2017, 13:51 Політика
Росія експериментує з усіма різновидами гібридної війни проти України, – Шимків

На сьогодні одним з головних викликів для суспільства є питання кіберзлочинності та фейкових новин. Росія проти України зараз використовує усі види гібридної війни, продовжуючи експериментувати.

Про це в ефірі проекту «ДокаZ з Олексієм Шевчуком» (щонеділі о 15:10 на телеканалі ZIK) говорив заступник голови Адміністрації Президента України Дмитро Шимків.

«У кіберполіції, яка була створена у 2015 році в Україні, справді працюють фахівці. Основним їхнім завданням є розслідувати різноманітні шахрайства, наприклад, карткові. Але дуже часто їх запускають і на інші проекти, бо таких фахівців є замало», – сказав Шимків.

Також він розповів, що аналогічні служби зкіберзахисту є і в СБУ. Але кількість працівників там, як і в поліції, є недостатньою. Тому державним структурам дуже допомагають волонтери.

«Дуже хотів би подякувати волонтерам з «Inform Napalm» та «Український кіберальянс». Вони є фаховими спеціалістами, які не перебувають ні на державній службі, ні на військовій. Але дуже серйозно допомагають нашим силовикам збирати та отримувати інформацію», – вважає він.

За його словами, завдяки волонтерам було викрито халатність у державних структурах.

«Держустанови на власних інформаційних ресурсах розміщували у прихованих місцях досить важливі документи, які навіть Гугл може проіндексувати, не кажучи про російських хакерів. Росія експериментує на території України як у інформаційному, так і кіберпросторі», – наголосив Шимків.

Він вважає, що захищати український кіберпростір має більше фахівців. Натомість у Нацполіції наразі є лише 39 спецагентів.

«Я спілкуюся з окремими кіберполіцейськими і знаю, що там є фахівці, з якими ми навіть співпрацюємо. Вони намагаються робити те, що можуть. До процесу відбору я не був залучений. Бо підрозділ створювався у рамках реформи МВС. І навіть був досить великий конкурс. Тому люди є, але їх недостатньо. І така ж ситуація в СБУ та у військовій сфері», – зазначив він.

Нагадаємо, кіберполіція – структурний підрозділ Національної поліції України. У ньому працює 400 осіб, з них 39 є спецагентами інформаційних технологій.

Читайте також: Росія може готувати «новий Чорнобиль» в Україні, втручаючись у роботу АЕС, – експерт

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-19 04:08:01