понеділок, 4 грудня, 2017, 16:05 Політика
Росія домовлятиметься про окуповані території тільки на своїх умовах, – Голобуцький

Доля окупованих територій України і загалом Мінського процесу залежить від США, Європи і в першу чергу від Росії. Тому тим, що РФ спочатку, буцім, погодилася на миротворчу місію ООН, вона просто ще раз підтвердила, що не збирається домовлятися на інших умовах, окрім своїх.

Про це в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) говорив політтехнолог Олексій Голобуцький.

«Мені здається, що Андрій Парубій набрехав, коли казав, що можливе ухвалення закону про окуповані території можна пов’язувати з активністю дипломатів. Тому що цей законопроект ВР почала розглядати після призначення Курта Волкера на посаду спеціального представника в Україні і після активізації перемовин по лінії Америка-Росія. Для того, щоб якось передати імпульс Мінському процесу та подіям на Донбасі», – вважає політолог Костянтин Батозький.

На його думку, очевидним є те, що така стратегія не спрацювала. Бо на сьогоднішній день перемовини зайшли у глухий кут. Тому Верховна Рада вирішила відкласти розгляд законопроекту про деокупацію Донбасу, щоб узгоджувати його у перемовинах на вищому рівні.

«Насправді, для нас цей законопроект є важливим, бо він називає очевидні речі своїми іменами: визнає агресію Російської Федерації та окуповану територію – окупованою. Але не можна казати зараз про те, що це найтерміновіша справа, яку парламент має розглядати просто зараз», – прокоментував він.

Про те, чому Верховна Рада відклала розгляд законопроекту про де окупацію, говорив у студії і політтехнолог Олексій Голобуцький. Він вважає, що Україні треба бути дуже гнучкою у питаннях щодо окупованих територій.

«Не стільки від нас залежить доля окупованих територій і взагалі Мінського процесу, як від Америки, Європи і в першу чергу від Росії. Тому що ми розуміємо, що першим поштовхом була нібито згода Росії на миротворчу місію ООН і з цього все почалося. Судячи з того, що все спущено на гальмах, всі зрозуміли, що це не було бажання Росії добре вийти із ситуації. Грубо кажучи, всі розуміють, що як тільки там з’являються миротворці, вважайте, що Росії там вже нема і на цьому все закінчується», – розповів Голобуцький.  

Він додав: «Росія просто робила крок для того, щоб ще раз підтвердити, що вона не збирається домовлятися на інших умовах, окрім своїх». 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-18 21:08:55