понеділок, 4 грудня, 2017, 14:09 Суспільство
Мене регулярно намагаються «хакнути», – Шимків

Будь-який спеціаліст в ІТ-сфері ніколи не застрахований від того, що він може припуститися помилки. Навіть «найкрутіші» фахівці потерпали від фейкових повідомлень, не кажучи вже про українських державних діячів, політиків, їх оточення.

Про це в ефірі проекту «ДокаZ з Олексієм Шевчуком» (щонеділі о 15:10 на телеканалі ZIK) говорив заступник голови Адміністрації Президента України Дмитро Шимків.

«Мене регулярно намагаються хакнути. Але будь-який спеціаліст ніколи не захищений від помилки, навіть круті хакери. Адже атаки переважно відбуваються за класичною схемою, через електронну пошту», – сказав Шимків.

Він розповів, що через постійні загрози потерпають українські державні діячі, політики, їх оточення та родини.

«Наприклад, людина отримала листа на електронну пошту від книжкового магазину чи фіскальної служби. Він виглядає ідентичним до тих, які надсилалися раніше. Але в ньому є нюанс, який зашифрований або у якомусь посиланні, або в додатку», – прокоментував він.

Дуже важливо, зауважив Шимків, щоб людина зважала на емейлові адреси, з яких надходять повідомлення.

«Коли ви на щось клікаєте, дуже важливо спостерігати за адресами, з яких приходить повідомлення. Адже вони можуть бути модифіковані таким чином, що ви це зможете побачите лише при наведенні на неї миші. Також посилання може вести і на інший сайт», – додав Шимків.

Він розповів про те , як вправні зловмисники намагалися спровокувати і його.

«Наприклад, креативні хакери забирають у назві емейлів лише одну букву або додають незначний символ. Дуже важко відрізнити таку інформацію від оригіналу. Як правило, ми на це навіть і не дивимося. Далі у листі просять особу залогінитися. І коли вона це зробила її дані потрапляють до зловмисників, а людину перенаправляють уже на реальне джерело. Але користувач про це навіть не здогадується», – прокоментував він.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-19 04:11:09