понеділок, 4 грудня, 2017, 12:56 Суспільство
Іноді здається, що українці насолоджуються комплексом жертви, – історик

Нинішній комплекс жертовної нації – це частина відновленого на початку 90-их історичного нормативу, створеного в 19-му столітті. Це було загальним трендом націй, які не мали своєї державності і боролися за право виживати.

Таку думку в ефірі проекту «Історична правда з Вахтангом Кіпіані» (щосуботи о 22:00 на телеканалі ZIK) висловив доктор історичних наук Григорій Касьянов.

«Я б не сказав, що українці страждають від комплексу жертви. Іноді складається враження, що вони цим комплексом насолоджуються і культивують його», – заявив Григорій Касьянов.

Окрім цього, він висловив свою думку про те, хто «замовляє музику» у суспільному історичному дискурсі – засоби масової інформації, влада чи держава.

«Очевидно, що коли йдеться про владу дискурсу, владу слова, то в інформаційну епоху більшу владу мають ті, хто має доступ до інформаційного ресурсу. У держави є зовсім інші ресурси. І, на жаль, я бачу тенденцію у наших державних чинників продовжувати культивувати комплекс жертви та представляти Україну жертвою зовнішнього чинника», – зазначив доктор історичних наук.

Він вважає, що нинішній комплекс жертви – це частина відновленого на початку 90-их історичного нормативу, який був створений в 19 столітті.

«Коли в фільмі перераховувались різні нації, що культивували жертовність, то мені здається, що список трохи довший, ніж мав би бути, бо це, здебільшого, стосується тих націй, які Гегель називав «неісторичними». Саме вони в 19 столітті культивували жертовну частину історії», – переконаний історик.

Як приклад він пригадав наших сусідів поляків, які в цей час втратили жертовність.

«Згадайте, як Міцкевич порівнював Польщу з Христом розіп’ятим. Очевидно, що це був загальний тренд в націй, які не мали своєї державності і які змагалися за право виживати. На жаль, ця традиція на початку 90-их в Україні та інших східноєвропейських країнах відновилась», – каже експерт.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-22 02:48:19