субота, 2 грудня, 2017, 22:40 Політика
Лещенко пояснив, що таке «народний імпічмент», яким погрожують Порошенку

З 1991 року в Україні так і не з’явився механізм, який доводить до кінця усунення президента з посади. Відповідно кожен гарант держави знає, що він є безкарним.

Про це в ефірі програми «FACE 2 FACE з Тетяною Даниленко» заявив народний депутат України (фракція БПП) Сергій Лещенко.

«Я не є складовою креативного штабу або партії, яка займається народним імпічментом, але на мою думку, це збір підписів з певною вимогою», – сказав Лещенко.

Він розповів, що у завтрашньому мітингу у Києві на підтримку імпічменту не буде ключовим спікером. Хоча ведуча у студії сказала, що отримала біля метро «Театральна» листівку, де було зазначено, що саме Юрій Дервянко, Юрій Левченко, Сергій Лещенко і Віктор Чумак та інші є ключовими спікерами. На що Лещенко сказав, що ці всі особи є депутатами, які лише вимагають ухвалення дуже потрібних і прозорих законів про вибори, про антикорупційний суд та про імпічмент.

«Потрібно ухвалити закон про вибори, щоб не було злочинної мажоритарної системи, за якою корупціонери «перефарбувавшись» на чергових виборах на нові партійні однострої, приходили і знову отримали доступ до державного бюджету. Також закон про антикорупційний суд, щоб НАБУ могло свої справи не чекати роками, коли прийде в голову продажному судді нарешті поставити його на розгляд. Щоб НАБУ довело справи до кінця», – вважає Лещенко.

Читайте також: Лещенко про виключення із фракції БПП: У країні діє політичне кріпосне право

За його словами однією з найважливіших вимог є закон про імпічмент, який би прописав усю процедуру притягнення до відповідальності.

«В Україні 21 рік існує Конституція, але процедуру, яка доводить до кінця усунення президента з посади – немає. Відповідно кожен президент знає, що він безкарний. Вибачте, але в Південній Кореї відбувся імпічмент і президент сидить у в’язниці. Це я розповідаю не історію 50-х років, а минулорічну. За те, що вона брала хабарі в компанії «Самсунг» просто, щоб лобіювати їхні інтереси. В Бразилії президент був пов’язаний з аферами і його також притягли до відповідальності. То чому українці мають бути гірші і не мати такого самого інструменту?», – зауважив Лещенко.

Нагадаємо, 3 грудня у Києві планують провести марш за народний імпічмент. Також один із соратників Михеїла Саакашвілі Юрій Дерев’янко зареєстрував відповідний законопроект «Про президента України та порядок припинення його повноважень», в якому прописаний механізм відсторонення голови держави, тож в «Русі нових сил» вимагають його ухвалити.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-22 12:20:38