п'ятниця, 1 грудня, 2017, 12:09 Суспільство
Українці – це атоми, які не можуть поєднатись у молекули, – громадський діяч

Процес поєднання у молекули – це усвідомлення того, що ти не випадковість у цьому світі. У кожного є родичі і колеги, з якими він утворює громаду і країну.

Таку думку в ефірі інформаційно-політичного проекту «Прямим текстом» (щочетверга о 21:30 на телеканалі ZIK) висловив дисидент, діяч українського єврейського руху Йосиф Зісельс.

«Варто сказати про деморалізацію суспільства, яка після розпаду комунізму розповсюдилась по усьому пострадянському просторі. Суспільство стало хаотичним, у певній мірі атомізованим. Ми – як атоми, які не можуть поєднатись у молекули», – вважає Йосиф Зісельс.

Він переконаний, що процес поєднання у молекули – це відчуття того, що ти не випадковість у цьому світі.

«У тебе є твої колеги і родичі, з якими ви утворюєте громаду і країну. Це відчуття того, що ви – країна, з'являється від того, як молекули народжуються із атомів. І зараз цей процес досі триває», – зазначив дисидент.

Проте, на його думку, волонтери та громадянське суспільство вже відчувають, що вони об'єднані та є країною.

«Їх ще мало, але в них вже є країна. Наша Україна – це їх країна. Вона не належить тим, хто бере хабарі. Основна маса людей живе цінностями виживання, а для цивілізованих країн важливішими є цінності самореалізації, коли кожна людина отримує можливість розвиватись у суспільстві, розвивати свої енергію, здібності і таланти», – розповідає громадський діяч.

Він також зауважив, що ми знаходимось у переліку країн, які живуть виключно цінностями виживання.

«Проте ми рухаємося звідти. Є відомі соціологічні дослідження, які показують, як важко ми рухаємося. Ми не можемо рухатися швидше, адже колоніальність та меншовартість прикували нас кайданами. Це все рухає нас, як тягар», – переконаний діяч українського єврейського руху.

Читайте також, Ющенко: Євросоюз є головним кредитором російської агресії на Донбасі

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-19 03:48:48