п'ятниця, 1 грудня, 2017, 11:56 Регіони
У Тернополі міськрада не скасувала додаткову оплату в дитсадках
У Тернополі  міськрада  не скасувала додаткову оплату  у дитсадках
У Тернополі міськрада не скасувала додаткову оплату у дитсадках

У Тернополі не скасували додаткової оплати за дітей, які відвідують міські дитсадки, однак не мають місцевої прописки.

Кошти, а це близько 1,2 тис. грн щомісяця, доведеться віддавати батькам або громаді, до якої вони належать.

Про це IA ZIK повідомили у міській раді, коментуючи акцію протесту матерів, яка відбулася напередодні.

«Кожного року Тернопільська міська рада надає освітні послуги мешканцям з інших населених пунктів на понад ‪65 млн грн, серед яких ‪15 млн витрачається на дитячі садочки. При цьому лише у Тернополі на черзі в дитсадки перебуває понад 600 дітей, які вже тут зареєстровані. У той же час, у районних бюджетах передбачені кошти на кожного зареєстрованого там мешканця для надання загальноосвітніх та медичних послуг, у тому числі на утримання садочків», – зазначила заступник міського голови Вікторія Остапчук.

У міській раді кажуть, що звернуться до керівництва Тернопільського району та голів громад щодо відшкодування вартості перебування  дітей  без прописки у дитсадках облцентру.

Об’єднаним територіальним громадам і райраді пропонують укласти з Тернопільською міськрадою договір про міжбюджетний трансферт. Це дасть змогу відшкодувати вартість перебування кожної іногородньої дитини у дошкільних, а також позашкільних навчальних закладах Тернополя.

«У бюджетному кодексі чітко зазначається: якщо в районі чи ОТГ недостатньо установ, які забезпечують освітні послуги на їх території, районам необхідно укласти договір про передачу коштів з бюджетом населеного пункту, який може це гарантувати. У цьому випадку районний бюджет повинен укласти договір з Тернополем», – зазначив міський голова Сергій Надал.

Якщо договір не буде укладений, платити доведеться батькам. Рішення про додаткову оплату в міській раді планують ввести з 2018 року. У міській раді підтвердили, що на цей час ще жодна громада необхідних договорів не уклала.

Як повідомляла IA ZIK, вчора, 30 листопада, у Тернополі кілька десятків матерів пікетували міську раду. Жінки протестують проти додаткової щомісячної плати у садках для дітей, якщо їхні батьки не мають міської прописки. Люди обурені тим, що змушені давати власні кошти за дитсадки, у той же час працюючи в Тернополі. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-23 22:09:20