п'ятниця, 1 грудня, 2017, 13:40 Політика
Порошенко підписав закон про обов’язкову відеофіксацію під час обшуків
Президент України Петро Порошенко. Фото: twitter.com/poroshenko
Президент України Петро Порошенко. Фото: twitter.com/poroshenko

Президент України Петро Порошенко підписав прийнятий раніше парламентом закон про захист бізнесу.

Про це Глава держави заявив під час бізнес-форуму в Києві, передає «Громадське».

Закон №7275 «Про внесення зміни до деяких законодавчих актів щодо забезпечення дотримання прав учасників кримінального провадження та інших осіб правоохоронними органами при провадженні досудового розслідування» встановлює, що обшуки будуть відбуватися тільки за умови їх обов’язкової відеофіксації. Дії та обставини проведення обшуку, які не зафіксовано на відеозаписі, не будуть використані як докази в суді.

Відтепер особи, у приміщенні яких проводиться обшук, матимуть право користуватися допомогою адвоката на будь-якій стадії проведення обшуку.

Також буде заборонено тимчасове вилучення комп’ютерної техніки. Сторона звинувачення буде зобов’язана робити копії необхідної інформації без вилучення техніки, на якій вона зберігається.

Особи, які подають заяву про скоєний злочин, будуть наділені правом протягом 24 годин отримати відповідну виписку з Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Особи, чиї права обмежуються при розслідуванні, але не мають ніякого процесуального статусу (наприклад, головний бухгалтер, фінансовий директор і т.п.), отримають право звернутися до прокурора або слідчого судді з клопотанням перевірити дотримання розумних строків розслідування кримінального провадження.

Правоохоронці будуть зобов’язані обґрунтувати необхідність вилучення речей і документів, при чому не тільки оригіналів, але і копій.

16 листопада Верховна Рада підтримала законопроект №7275 про захист бізнесу.

8 листопада Кабмін схвалив законопроект про відео- та аудіофіксацію обшуків бізнес-структур.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-23 17:59:13