Найгірший подарунок на Миколая – це власний піар
Юлія Толстих
середньостатистична львів'янка

Ажіотаж навколо подарунків для дітей від Святого Миколая починається задовго до того, як перший сніжок лягає на землю. Але є діти, які можуть і не отримати їх, якщо Миколаю не допоможуть добрі люди.

Благодійні організації та волонтери пишуть зворушливі звернення про діток, яким Миколай може принести подаруночок під подушку, якщо йому в цьому допомогти. Діти, які позбавлені батьківського піклування, які живуть в інтернатах, сироти, діти з особливими потребами... Небайдужі люди охоче долучаються коштами і подарунками для того, щоб здійснити чиєсь бажання. Не пишу «здійснити мрію», бо дитячою мрією може бути щось таке, чого Миколай під подушку принести, на жаль, не може. Наприклад, щоб скінчилася війна, або щоб додому забрали батьки, або щоб братик одужав… А під подушку Миколай може принести бажаний подарунок або необхідну річ. Абсолютно всі діти мають отримувати подарунки, безумовно. І вони направду їх дуууже чекають.

Часто кажуть, що під час зимових свят діти починають вірити в чудо. А я б хотіла, щоб вони почали вірити також і в людей, і в себе. І, до речі, чому лише взимку? Варто приділяти увагу дітям не лише 19 грудня.

Окрім подарунків, діти також чекають уваги. Здебільшого готують виступи, щоб показати Святому Миколаю, що подарунки їм дістануться не просто так, а тому що старалися, готувалися, вчилися. Тому було б чудово, якби благодійники приходили подивитись на дитяче свято. Але не лише на Миколая.

Якщо ви вже взялися опікуватися певним закладом, де навчаються чи живуть малозахищені діти, було б чудово, якби ви відвідували й інші дитячі виступи протягом року, розпитували про навчання дітей, про хобі, таланти. Тоді діти матимуть трішки більше мотивації до навчання, до творчості. А педагоги будуть креативніше підходити до підготовки виступів:)

Надихнула мене написати про свято Миколая розмова з однією дівчиною. Вона розповіла, як один депутат купив діткам одного закладу розмальовки та олівці, прихопив зі собою журналістів, і мило посміхався у камеру… Він був нещирим. Найгірший подарунок, який можна зробити дітям, це власний піар.

Знаю декількох чудових людей, які щиро переймаються потребами особливих дітей, які приділяють їм увагу не лише на Миколая. Вони діляться своїми зустрічами і емоціями у соцмережах для звітності і для привернення уваги громадськості. Дуже помітно, коли це щиро. Ці люди переймаються і хочуть поділитись своєю доброзичливістю і турботою з дітьми, натомість отримуючи часом неозвучену, але відчутну в повітрі любов.

Щодо ідей для подарунків. Найкраще, звісно, подарувати дитині подарунки, перелічені нею в листі. Як зазначають в більшості благодійних організаціях найактуальнішими потребами є одяг (переважно, зимовий), взуття, білизна, миючі засоби. Також канцтовари та гарні книжечки. Солодощі. Можна знайти контактні телефони закладів, де навчаються діти і поцікавитись бажаннями дітей у працівників. Гарною ідеєю, на мій погляд, може бути також придбання для закладу різноманітного спортивно-розвивального інвентаря (гімнастичні м’ячі, м’які спортивні модулі, наприклад, тунель, різноманітні настільні ігри, сухий басейн з кульками) – такий подарунок якісно змінить уроки фізичного виховання для всіх діток закладу, а дозвілля дітей стане цікавішим і веселішим. Також можна подарувати дітям враження. Зводити їх на виставу, на мультфільм, на ковзани…

Але головне, не забути про цих діток вже за п’ять хвилин.

Насамкінець розповім ще одну історію. До одного з інтернатів Львівської області приїхав чоловік і привіз 96 пар зимових чобіт, стільки ж діток тут перебувало. Попередьо уточнив у керівника закладу розміри. Діти прибігли і обійняли його, назвали на ім’я. Чоловік розпитав Галинку, чи приїжджала її бабуся, Степанчика, чи ніжка вже не болить, Олежика, чи сподобалася йому книжечка про Тачки. Така любов в очах дітей, що вони комусь потрібні, про них не забувають, про них дбають. І така любов у очах чоловіка, що він може побачити дитячі посмішки, він може зробити когось радісним.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-17 17:30 :49