п'ятниця, 1 грудня, 2017, 12:25 Регіони
На Тернопільщині неефективні спиртзаводи пропонують перевести на виробництво біопалива

Голова Тернопільської ОДА Степан Барна ініціює переведення неефективних спиртзводів області на виробництво біоетанолу.

Як повідомили IA ZIK у прес-службі облдержадміністрації, про це він заявив під час під час наради на Зарубинському спиртзаводі Збаразького району, яка відбулася за участі в. о. директора ДП «Укрспирт» Юрія Лучечка.

Барна зазначив, що загалом в області є 10 спиртзаводів, однак зараз працює 4.

«Спиртова галузь є дуже важливою, бо формує не тільки бюджет держави, а й бюджет області. Свого часу спиртова галузь давала приблизно 20% власних доходів Тернопільщини. І сьогодні кожен спиртзавод області – це приблизно від 100 до 150 працівників з середньою заробітною платою понад 6 тис. грн. Це наповнення бюджету, сплата податку на доходи фізичних осіб, податок на землю тощо. Держава, в тому числі й обласна державна адміністрація, не можуть бути осторонь цих процесів, які відбуваються у спиртовій галузі», – зазначив Барна.

Він також наголосив на необхідності залучення інвесторів. Зокрема, як це зробили на Зарубинецькому заводі, в який інвестор вклав майже 6 млн євро і на умовах державно-приватного партнерства запустив виробництво біоетанолу.

«Сьогодні на цьому підприємстві працює майже 140 людей. І це вже є надією на відновлення спиртової галузі області. Тому ми чітко стоїмо на позиції, що ті заводи, котрі готові та здатні випускати якісний, конкурентоздатний спирт, мають і надалі зберегти свою профорієнтацію на виробництво харчового спирту. Друга категорія заводів, які вже не можуть випускати якісного спирту, мають бути переорієнтовані на виробництво біоетанолу. І це питання потрібно врегулювати на рівні держави», – сказав Барна. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-19 21:41:37