п'ятниця, 1 грудня, 2017, 11:51 Політика
Михальчишин: У віце-спікера Сироїд прослідковуються опосередковані темники
На Львівському безпековому форумі вивісили карту, де частину окупованих територій Донецької та Луганської областей назвали «народні республіки Донецька та Луганська».
На Львівському безпековому форумі вивісили карту, де частину окупованих територій Донецької та Луганської областей назвали «народні республіки Донецька та Луганська».

Реакція організаторів Львівського безпекового форуму на зауваження щодо карти з «народними республіками Донецька та Луганська» може свідчити про те, що тут йдеться про ідеологічну диверсію. А у віце-спікера ВРУ Оксани Сироїд прослідковується відхід від проукраїнського мислення, застосування гібридного інструментарію і ворожого словника.

Про це 1 грудня у коментарі IA ZIK зазначив політичний аналітик Юрій Михальчишин.

Як зауважив Ю. Михальчишин, помилки при оформленні ілюстративних матеріалів трапляються навіть на представницьких заходах дуже високого рівня. «І якщо це помилки, то немає жодних проблем їх просто визнати і рухатися далі. Але коли маємо ситуацію, коли на помилках наполягають і, більше того, абсолютно маніпулятивним чином змінюють контекст і зміщують акценти, звинувачуючи при цьому тих, хто помилку помітив – тут вочевидь йдеться про ідеологічну диверсію», – вважає аналітик.

Він зазначив, що такі заходи за участі представників іноземних держав та міжнародних організацій повинні включати в себе те оперативне супроводження відповідних безпекових органів.

«У даному контексті апеляція голови ЛОДА Олега Синютки до органів безпеки є цілком виправданою та природною, адже у гібридній війні вкрай важливими є ідеологічні та інформаційні компоненти. У даному випадку ми якраз маємо ситуацію, яка дуже добре ілюструє, чому пізніше у респектабельних іноземних видіннях таких як The Wall Street Journal, The New York Times, The Washington Post проросійських бойовиків та російських терористів, які діють на сході України характеризують не належним чином згідно з міжнародним та нашим національним законодавством, а називають їх повстанцями, знімаючи таким чином велетенську частку злочинного символізму у їх протиправній діяльності. А починається все начебто із невеликих, але символічних речей», – додав Ю. Михальчишин.

Він здивований реакцією, яка була продемонстрована частиною аудиторії, «адже сміх без причини є ознакою не надто великого розуму». «І в даному випадку високопосадовці його демонструють у вкрай незручному контексті. Тож залишається тільки сподіватися, що у подальшому такі речі будуть враховані, наші безпекові структури будуть ретельніше займатися оперативним супроводженням подібних представницьких міжнародних заходів, а українське громадянське суспільство і експертне середовище чітко даватимуть одзначні оцінки, які характеризуватимуть роль та місце усіх суб’єктів дискусії і політичного процесу у тому, що відбувається», – додав Ю.Михальчишин.

Він також відзначив, що в інформаційній війні та гібридному протистоянні темники дуже часто бувають не прямими, які спускаються з агентурного центру від куратора, а опосередкованими, які проникають у підсвідомість і фактично змушують її оперувати ворожим словником, категоріями та конструкціями.

«У даному випадку, на превеликий жаль, складається враження, що у віце-спікера українського парламенту саме це і сталося. Без прямого втручання російської спецслужби та її кадрових співробітників відбувається поступовий відхід від проукраїнського мислення, від тверезої реалістичної оцінки ситуації та застосування гібридного інструментарію в оцінках, висловах та у способі дії, який явно не на благо України та національній державності», – підсумував політичний експерт.


Як повідомлялося, на Львівському безпековому форумі, організатором якого є Львівська міськрада, вивісили карту, де частину окупованих територій Донецької та Луганської областей назвали «народні республіки Донецька та Луганська». Голова ЛОДА Олег Синютка назвав це провокацією і звернувся щодо цього в СБУ.

Віце-спікер ВРУ, представниця «Самопомочі» Оксана Сироїд натякнула на «дріб’язковості» президентського намісника області, а також висловилась і про те, що їй шкода Олега Синютку. «Це є інцидент такої людської дріб’язковості. І шкода мені людину. Після цієї гучної заяви, коли аудиторія просто вибухнула реготом», – висловилась пані Сироїд.

Політолог Тарас Чорновіл вважає, що реакція віце-спікера ВРУ Оксани Сироїд на карту з «народними республіками» – це і сепаратизм навиворіт.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-21 16:29 :21