Новини » Політика

Комісія вирішила не давати Матіосу догану

Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів закрила дисциплінарне провадження стосовно заступника Генерального прокурора – Головного військового прокурора Анатолія Матіоса.

Про це повідомляє «Українська правда».

Так, члени не дійшли однозначного висновку, чи у постах Головного військового прокурора була інформація, що порушує принцип презумпції невинуватості.

Там зазначили, що всі справи, про які йдеться у дисциплінарній скарзі, є досить резонансними, і дуже важко знайти баланс між «стриманістю та делікатністю», як того вимагає Європейський суд з прав людини.

Ініціатори дисциплінарного провадження Володимир Петраковський та Злата Симоненко в зазначили: «Мотивувальна частина рішення Комісії є цілком штучною. Адже закриття дисциплінарного провадження обумовлене лише тим, що не знайшлося 6 членів Комісії, які б наважилися підтримати висновок свого колегу Анатолія Коваленка. Останній пропонував визнати Матіоса, як і Луценка, винним у вчиненні дисциплінарного проступку і накласти на них догану».

Найближчим часом Комісія розгляне висновок про наявність дисциплінарного проступку у діях Генерального прокурора України Юрія Луценка.

Як відомо, членом Комісії Анатолієм Коваленком 18 жовтня 2017 року було складено висновок про наявність дисциплінарного проступку у діях Генерального прокурора України Юрія Луценка та заступника генерального прокурора – головного військового прокурора Анатолія Матіоса.

Матіосу, як і Луценку, ставилося в провину публікації у соціальних мережах повідомлень, які порушують презумпцію невинуватості. Відповідно до закону України «Про прокуратуру» публічне висловлювання, яке є порушенням презумпції невинуватості, є підставою для притягнення прокурора до дисциплінарної відповідальності.

Loading...