Новини » Економіка 30 листопада, 2017, 10:01
Вугільну галузь України хочуть відкинути у 90-і роки, – політик
Фото: radiosvoboda.org
Фото: radiosvoboda.org

В Україні склалася критична ситуація у вугільній галузі. І головна причина не у війні на сході України, де ворог окупував територію з найбільшою кількістю вугільних шахт, а у непрофесійній політиці профільного енергетичного міністерства.

Із такою заявою виступив громадський діяч та голова Волинської обласної організації політичної партії «Новий час» Андрій Франчук, повідомляє офіційний сайт партії.

Так політики прокоментував страйк шахтарів на волинській шахті «Бужанська» через невиплату заробітної плати.

«Ситуація з шахтою «Бужанська» не поодинока, заборгованості є й на інших шахтах Львівсько-Волинського вугільного басейну. Просто шахтарі «Бужанської» вже не можуть терпіти. Припускаю, що вугільну галузь України хочуть відкинути у 90-і роки минулого століття, коли шахтарі отримували зарплату лише «по великих святах». При цьому вугільну галузь знищують в умовах, коли є всі підстави для справжнього вугільного буму в Україні», – впевнений громадський діяч.

«Більшість вугільних шах Донбасу опинилися на окупованих територіях. Однак уряд приймає рішення закуповувати вугілля за кордоном, а не збільшуючи держзамовлення та розвиваючи шахти Львівсько-Волинського вугільного басейну. Українські шахти залишаються без замовлення і без обігових коштів. Відповідно й шахтарі сидять без зарплати. Ось так в Україні реалізується принцип: «Свій до свого, по своє», – підкреслив голова Волинської ОО «Нового часу».

«І така ситуація складається, коли в країні оголошено курс на відмову від газу, на переведення української енергетики на альтернативні джерела. Однак замість вугільного буму ми спостерігаємо курс на знищення вугільної галузі України. Очевидно, окремим міністрам вигідніше закуповувати вугілля на Заході або провозити контрабандними шляхами вугілля з окупованих територій, ніж включити зелене світло для шахт, які залишилися на підконтрольній Україні території», – підсумував Андрій Франчук.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-19 02:30 :48