Новини » Регіони 30 листопада, 2017, 9:19
Волинські гірники припинили страйк
Нововолинська шахта «Бужанська». Фото: bug.org.ua
Нововолинська шахта «Бужанська». Фото: bug.org.ua

Гірники шахти «Бужанська» припинили акцію протесту і піднялися на поверхню. Відповідне рішення ухвалили за наслідками перемовин із головою облдержадміністрації Володимиром Гунчиком.

Про це IA ZIK повідомили у відділі інформаційної політики ОДА.

Раніше Гунчик провів робочу зустріч із волинськими шахтарями, зокрема, із представниками незалежної профспілки копальні «Бужанська». У результаті сторонам вдалося досягти певних домовленостей, аби врегулювати ситуацію, адже гірники через невиплату заробленого не піднімалися із шахти.

«Ми поінформували шахтарів – учасників акції протесту, що голова облдержадміністрації дотримався даного слова й щодо нашого питання мав зустрічі в АПУ та міністерствах. Було прийнято рішення призупинити акцію протесту й підніматися нагору. Шахтарі дослухалися, зважили, що досягнуто домовленостей із Володимиром Петровичем і він лобіює питання, що є співпраця голови облдержадміністрації та профспілки, і вже всі піднялися», – розповів голова первинної профспілкової організації «Незалежна» відокремленого підрозділу шахти «Бужанська» ДП «Волиньвугілля» Богдан Макарчук.

Гірники призупинили акцію протесту до 8 грудня. Вже зараз до праці стала наступна зміна «Бужанки» й вони взялися за видобуток вугілля.

Проте шахтарі не лише вимагають виплатити заробітну плату. У них – ряд вимог: негайно провести фінансовий аудит ДП «Волиньвугілля», звільнити керівника пана Зоріна, не перешкоджати профспілковій діяльності та не гальмувати хід тих справ щодо ДП, якими займаються правоохоронці.

А у голови облдержадміністрації – своє бачення. Володимир Гунчик неодноразово заявляв, що волинська вугільна галузь потребує докорінної реорганізації. Зокрема, на думку губернатора, слід запровадити комплексний підхід: фактично ліквідувати «Волиньвугілля», утворити шахтоуправління, керівником якого має бути директор 10-ї шахти, а його заступники – керівниками решти копалень. Окрім того, є потреба змінити шлях надходження фінансів для завершення будівництва «десятки», аби відкинути так звані «прокладки».

Загалом же, переконаний голова облдержадміністрації, зміна підходів в управлінні та добудова хоча б першої черги 10-ї шахти відкриють великі перспективи для волинських гірників та галузі загалом.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-24 16:50 :10