четвер, 30 листопада, 2017, 11:12 Регіони
У Тернополі матері пікетують сесію міськради через додаткову плату у садках
У Тернополі матері пікетують сесію міськради через  додаткову плату у садках
У Тернополі матері пікетують сесію міськради через додаткову плату у садках

«Не робіть мамі нерви!» – з такими гаслами пікетують Тернопільську міськраду, де саме відбувається сесія, кілька десятків місцевих матерів.

Жінки протестують проти додаткової щомісячної плати у садках для дітей, якщо їхні батьки не мають міської прописки, повідомляє власкор IA ZIK.

На вході у приміщення муніципалітету вартують охоронці. Матерів не впускали в сесійну залу, розпочалася штовханина. У натовп полетіли підгузки, які на акцію принесли жінки.

За словами учасниць протесту, вони хочуть донести до депутатів свою позицію й закликати їх не допустити прийняття рішення про додаткову оплату. Жінки обурені тим, що змушені давати власні кошти за дитсадки, у той же час працюючи в Тернополі.

Матерів прийшли підтримати представники громадських організацій. Частині пікетувальників вдалося пройти у міську раду. Депутати вирішують, чи платити батькам дітей без тернопільської прописки за дитсадки.

Нагадаємо, що у міськраді пропонують встановити додаткову щомісячну плату в дитсадках. За ініціативою міського голови Сергія Надала, батькам, які не прописані в Тернополі, однак водять дітей у міські садки, доведеться самостійно оплачувати відповідні послуги.

Водночас, муніципалітет пропонує керівникам громад, де мешкають такі сім’ї, укладати спеціальні угоди з Тернополем і компенсувати кошти, затрачені з міського бюджету на дітей із сіл. Тоді платити за дитсадок доведеться не батькам, а громаді.

Те ж стосується не лише дитсадків, а й позашкільних навчальних закладів.

Юристи наголошують, що таке рішення суперечить закону. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-19 12:51:14