четвер, 30 листопада, 2017, 11:48 Регіони
На Закарпатті будуть екокоридори для безпечного пересування диких тварин через автошляхи

Мережа автошляхів та залізничних колій, які сполучають регіони України й далі ведуть до Європи, зараз перебуває на етапі планування.

Ця велика інфраструктура буде збудована через Карпатські гори та зачіпатиме цінні екосистеми, які є невід’ємною частиною природно-заповідного фонду (включно з об’єктами Смарагдової мережі та мережі Natura 2000).

ТRANSGREEN збирає за один стіл організації, які безпосередньо залучені до процесу планування великих інфраструктурних об’єктів, та природоохоронців, що має забезпечити інтегрований підхід до розвитку дружньої до довкілля та безпечної транспортної системи в Карпатському регіоні.

Зокрема, до проекту будуть залучені представники державних та обласних адміністрацій, міжнародні організації, дослідницькі центри та університети, автодорожні та залізничні компанії, екологічні організації.

Ці організації мають знання та досвід, можливості та повноваження для напрацювання конкретних рішень з метою зменшення впливу на довкілля та дизайну доцільних «зелених» елементів інфраструктури. Пріоритетом проекту буде підтримка безперешкодних екологічних коридорів, які забезпечуватимуть вільне пересування видів диких тварин, що зазнають найбільшого впливу від авто- та залізничних шляхів: великих хижаків (бурих ведмедів, вовків, рисей) та деяких видів травоїдних.

Практичні заходи при плануванні, будівництві, управлінні та моніторингу великих інфраструктурних об’єктів будуть сфокусовані на чотирьох пілотних об’єктах, а саме: плануванні автошляхів Міклош (Угорщина) – Кошіце (Словаччина) – Ужгород (Україна), Тіргу Муреш – Ясі (Румунія), автошляху Бескиди (Чехія – Словаччина) тощо.

У рамках проекту буде розроблено ряд стандартів інтегрованого планування інфрастуктурних об’єктів та проводитимуться заходи з лобіювання включення цих стандартів в якості інструментів державної політики в країнах регіону,  – йдеться в повідомленні WWF.Panda.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-20 19:54:13