Новини » Світ 30 листопада, 2017, 12:39
Частка мусульман в Європі зростатиме навіть без міграції, – дослідження

Американські соціологи представили три сценарії зростання мусульманського населення в Європі. Вони прогнозують, що приріст буде мати місце незалежно від контролю міграції.

Про це пише «Німецька хвиля».

Число мусульман в Європі протягом найближчих 30 років буде збільшуватися. Про це свідчать дані дослідження американського соціологічного центру Pew Research Center, представлені в Вашингтоні в середу, 29 листопада. Соціологи пропонують три можливих сценарії.

У першому варіанті розглядається ситуація, коли міграція в Європу повністю припиниться, і мова йтиме тільки про природний приріст. Тоді, в силу високого рівня народжуваності в мусульманських сім’ях, відсоток прихильників ісламу в загальній кількості жителів Європи зросте з нинішніх 4,9 до 7,4 відсотка.

Інший варіант передбачає лише звичайну, робочу міграцію в європейські країни. Тоді в Європі 2050 року буде проживати 11,2 відсотка мусульман.

У разі збереження темпів припливу в Європу біженців з ісламських країн на рівні 2014-2016 років частка мусульманського населення в Європі через 32 роки складе 14 відсотків.

У Німеччині, де зараз мусульманами є 6,1 відсотка населення країни, ці варіанти означають відповідно його збільшення до 8,7 відсотка в разі тільки природного приросту, до 10,8 відсотка в разі звичайної міграції, і до 19,7 відсотка при продовженні політики прийому біженців нинішніми темпами.

Дослідження Pew Research Centers охоплювало 28 країн Євросоюзу, а також Норвегію і Швейцарію. Автори підкреслюють, що їх прогнози можна розглядати лише як приблизні параметри. В силу непередбачуваного політичного і економічного розвитку неможливо точно передбачити число мігрантів, які осядуть в Європі в майбутньому.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-26 07:49 :43