Новини » Політика 29 листопада, 2017, 17:49
Від НБУ вимагають пояснень, як персональні дані клієнтів ПриватБанку потрапили у Росію
Національний банк України. Фото: 112.ua
Національний банк України. Фото: 112.ua

Від НБУ вимагають пояснити ситуацію щодо витоку персональних даних клієнтів ПриватБанку до Росії.

Відповідний запит направив нардеп Віталій Купрій. Фото документа він опублікував на своїй сторінці у Facebook.

«Упродовж останнього тижня в Інтернеті з’явились численні публікації з приводу несанкціонованого розголошення інформації, що містить повні дані всіх клієнтів ПАТ КБ «Приватбанк». Мова йде про передання такої інформації на невстановлені сервери на території Російської Федерації із дозволу Нацбанку України працівниками іноземної детективної компанії Kroll, залученої до проведення аудиту ПриватБанку.

У випадку офіційного підтвердження цього, йтиметься про грубе порушення основних конституційних прав громадян і створення загрози безпеці держави загалом. А це дискредитує всю систему органів державної влади та повністю підриває її авторитет у суспільстві!», – йдеться у дописі.

Нардеп зазначає, у цьому контексті викликає багато запитань, насамперед, законність залучення Нацбанком вказаної іноземної компанії до інспекційної перевірки (аудиту) ПАТ КБ «Приватбанк», обсяг повноважень, наданих працівникам Kroll для участі в такій перевірці, а також адекватність оплати їх послуг за державні кошти.

«Більше того, на даний час встановлено та, по-суті, визнано й самим керівництвом ПриватБанку, що, справді, був факт витоку особистих даних їх клієнтів (ПІБ, паспортні дані, номери телефонів і банківські рахунки) із ПриватБанку на IP-адресу в м. Москва (вул. Троїцька, 13), який відбувся за участю компанії Kroll», – наголосив Купрій.

Із огляду на значний суспільний резонанс, що викликали ці публікації, він звернувся до в.о. голови Нацбанку Якова Смолія та голови правління ПриватБанку Галини Пахачук із вимогою невідкладно дати своє офіційне роз’яснення з цього питання.

Читайте також: НБУ назвав п’ять найбільш збиткових банків країни

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-25 10:28 :41