середа, 29 листопада, 2017, 21:50 Світ
Три топ-менеджера концерну Lafarge заарештовані у справі про зв’язки з ІДІЛ

Три керівника франко-швейцарського концерну LafargeHolcim поміщені під варту в середу, 29 листопада, після допиту у справі про роботу цементного заводу в Сирії, що належить концерну на території зайнятій бойовиками «Ісламської держави».

Про це пише RFI.

Напередодні, у вівторок, 28 листопада, в паризькому відділенні концерну почався обшук, який завершився до вечора середи.

Поліція цікавиться умовами, в яких працював цементний завод Джалабія в Сирії, який належить концерну LafargeHolcim. Як писала раніше французька газета Le Monde, керівництво заводу співпрацювало з ІД до вересня 2014.

Агентство France Presse називає імена двох заарештованих – це екс-президент філії Lafarge в Сирії (з 2008 по 2014) Брюно Пеше і Фредерік Жолібуа, який прийняв на себе ті ж функції в 2014 році. При цьому сирійська філія Lafarge базується в Аммані. Третій заарештований – колишній директор з безпеки концерну. Згідно з публікацією газети Le Monde від 21 червня 2016 року, глава безпеки концерну Lafarge Жан-Клод Вейяр, що працює в Парижі, був в курсі виплат грошей бойовикам. Саме він отримував інформацію від директора заводу в Джалабії по електронній пошті.

Завод в північно-східному сирійському місті Джалабія був придбаний групою Lafarge в 2007 році. Після його реконструкції в 2010 він став одним з найпотужніших виробників цементу на Близькому Сході. З початком війни в Сирії безпеку працівників заводу здійснювала сирійська регулярна армія, а з літа 2012 року – загони міліції Курдської партії демократичного об’єднання.

У 2013 році, коли територію провінції почали займати бойовики ІД, дирекція заводу Lafarge в Джалабії почала вести з ними переговори з метою продовження безперервної роботи. Як стверджує газета Le Monde, завод платив бойовикам ІД мито і купував у них нафту.

Прокуратура Парижа відкрила слідство в червні 2017 по підозрою у «фінансуванні терористичної організації». Внутрішнє розслідування Lafarge показало, що концерн, дійсно, переказував кошти збройним угрупованням в Сирії. У вересні цього року концерн опублікував комюніке, в якому висловив жаль з приводу «неприпустимих помилок, скоєних в Сирії».

Скаргу на LafargeHolcim подали антикорупційна організація Sherpa і Європейський центр за конституційні права і права людини (ECCHR).

Як розповіло агентству Reuters джерело, близьке до слідства, попереднє утримання трьох співробітників Lafarge буде продовжено до 48 годин, після чого їм будуть пред’явлені звинувачення.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-20 11:44:54