Новини » Суспільство 29 листопада, 2017, 9:51
Шлюб допомагає запобігти хворобі Альцгеймера, – дослідження
Фото: Science Photo Library
Фото: Science Photo Library

Як свідчать нові дослідження, одруження може значно знизити ризик розвитку слабоумства.

Вчені пояснили, що це пов’язане з різними рівнями соціальної взаємодії: самотні люди або вдівці більше схильні до погіршення когнітивної функції, – інформує видання The Daily Telegraph.

Дослідники проаналізували 15 попередніх досліджень, що містили дані про деменцію та сімейний стан, у яких взяли участь понад 800 000 осіб у Європі, Північній та Південній Америці та Азії.

Їхнє дослідження, опубліковане у журналі Journal of Neurology, Neurosurgery, and Psychiatry, показало, що ті, хто протягом усього життя самотній, мають на 42% більший ризик захворіти на слабоумство, у порівнянні з тими, хто одружився.

У вдівців ризик зростає на 20% у порівнянні з одруженими людьми, хоча подібного зв’язку не було виявлено серед розлучених осіб.

Вчені, що працювали під керівництвом експертів з Університетського коледжу Лондона, Великобританія, зазначили, що попередні дослідження показали: заміжні люди провадять більш здоровий спосіб життя. Також вони можуть бути більш соціально активними, ніж ті, хто живе сам.

Тим часом ефект, що спостерігався у вдівців, може бути пов’язаний зі стресом, який вони відчувають у зв’язку з втратою близької людини.

Також розвиток слабоумства може бути пов’язаний з когнітивними функціями мозку або рисами характеру людини, зазначає дослідження.

Доктор Лаура Фіппс з британського Дослідницького центру Альцгеймера зазначила: «Існують переконливі докази того, що одружена (заміжня) людина, як правило, живе довше і має краще здоров’я. Одружені люди, зазвичай, фінансово більш захищені, що впливає на багато аспектів їхнього здоров’я. Подружжя може спонукати до здорового способу життя, стежити за здоров’ям свого партнера та надати важливу соціальну підтримку».

Вона додала, що соціальна взаємодія може допомогти створити когнітивний резерв, таку форму психічної стійкості, яка дозволяє людям функціонувати довше з такими хворобами, як Альцгеймера, перш ніж проявляться симптоми.

Це дослідження вказує на різницю у рівнях фізичної активності та освіти, що лежать в основі відмінностей можливого ризику розвитку деменції у самотніх, одружених та людей, що втратили свою половинку.

Переклад з англійської Оксани Вергелес, для ІА ZIK

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-20 13:58 :47