середа, 29 листопада, 2017, 19:36 Політика
Політолог: Щодо директора ДБР має відбутися повна люстраційна перевірка
Сергій Таран. Скріншот ZIK
Сергій Таран. Скріншот ZIK

На такі важливі посади, як голова ДБР, слід призначати людей із досвідом. Проте у нинішній правоохоронній системі знайти людей із досвідом, які би не були пов’язані із корупційною системою, складно.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00–15:00 та 17:00–19:00 на телеканалі ZIK) заявив політолог Сергій Таран.

Гість програми наголосив, що коли мова йде про правоохоронні органи, виникає проблема, яка не має однозначної відповіді. «Проблема полягає у тому, що запит, хто має бути на чолі цих органів, є протилежним», – зазначив політолог.

З одного боку, зауважив Сергій Таран, суспільство вимагає, щоб це були нові люди. З іншого боку, серед вимог – це мають бути люди із досвідом та розумінням того, що їм під силу така важка справа. Політолог навів приклад щодо реформ у поліції.

«У Національній поліції відбулися дві реформи – одна дуже вдала, інша дуже невдала. Патрульна служба – це була, безперечно, вдала реформа, а от реформа слідчих органів фактично не відбулася. Люди залишилися ті самі, тому що, коли їх почали міняти, з’ясувалося, що нові слідчі, які приходили, не маючи досвіду, не могли впоратися із злочинністю», – зазначив політолог.

З його слів, коли мова йде про призначення на такі важливі посади, як голова ДБР, є очікування, що це будуть люди із досвідом.

«А знайдіть у нинішній правоохоронній системі людей із досвідом, які би не були пов’язані із тією корупційною системою, яка у нас була роками. Це величезний виклик. Тому кожен окремий випадок повинен мати свій особистий діагноз.

Тут немає універсальних рецептів, і якщо є справа щодо конкретно Труби, то, я думаю, повинна бути проведена повна люстраційна перевірка. Усі, хто має компромати, народні депутати, журналісти – вони мають це показати, але якщо людина пройде перевірку, до неї не має бути питань. Від неї має бути очікування професійної роботи», – вважає Сергій Таран.

Журналіст Денис Казанський додав, що оскільки кандидатура очільника ДБР була визначена наперед, то про неї стало відомо раніше з інсайдерських джерел. Так само, з його слів, стало відомо і щодо заступника.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-07-23 14:43 :31