середа, 29 листопада, 2017, 12:48 Політика
Плани з «Новоросією» та «київською хунтою» розроблялись ще задовго до Майдану, – Чорновіл

Ймовірно, силовий розгін Майдану наприкінці листопада 2013 року здійснювався якраз для того, аби «розбурхати» ненависть у суспільстві. Адже ще напередодні усіх цих подій Росія планувала створення «Новоросії» через розкол України.

Таку думку в ефірі проекту «Почути Україну» (щовівторка о 21:30 на телеканалі ZIK) висловив політолог Тарас Чорновіл.

На його думку, насправді у 2013-2014 роках в Україні відбулось аж два різні Майдани, при чому другий із них зробила сама влада.

«Мені здається, що рішення тоді приймались поза Києвом. Це переконання виходить не лише із фактажу, а й тому що я мав нещастя зробити певні помилки, тож дуже добре знати Януковича. Низка подій, що відбулися, інспірувалися із Росії і про це стверджують дрібні формальні ознаки», – розповів Чорновіл.

Тож, на його думку, Євромайданом можна вважати перший протест, де були конкретизовані локальні вимоги – зокрема бажання людей до євроінтеграції.

«Це був дуже конкретний протест із надією, що громадськості вдасться дотиснути Януковича підписати асоціацію. Адже «у нас вкрали Європу», – наголосив експерт.

Та, за його словами, коли ж відбулись жорстокий розгін протестувальників, прийшло відчуття того, що за кров потрібно відімстити.

«Та тоді не йшлося про криваву помсту, а про розв‘язку у судах. Якби справді був план зупинити революцію, можна було б відкупитися однією відставкою Захарченка (міністр внутрішніх справ часів Януковича, – ZIK) чи якимось розслідуваннями – і усі ці настрої почали б згасати», – переконаниц Чорновіл.

Однак він підкреслив: вважає, що ті, хто управляв ситуацією, просто не хотіли, аби майдан згас.

«Те ж побиття студентів не могло відбутись до візиту Януковича у Вільнюс, інакше б тоді його там приймали дуже некомфортно. До того ж він і так себе почував не найкраще, адже відмовлявся від того, що піднесли на тарілочці, вже не чекаючи ані звільнення Тимошенко ані закриття інших судових справ», – зауважив Чорновіл.

Читайте також: Горбатюк назвав тих, хто покриває шефів міліції Януковича – «благодійників» «Беркуту»

Та й, на його думку, сама акція тоді вже згасала, а її учасники втратили орієнтир, адже здавалося, що не підписання Януковичем асоціації із ЄС стало програшем.

«Тож, як мені здається, тодішнім завданням було розбурхати ненависть у суспільстві. Можливо, я й не правий, та спілкувався із багатьма людьми, які були у Раді Майдану чи мали певну причетність до тих подій або ж працювали у силових структурах і володіли більшою інформацією, ніж я. Мені тоді сказали, що ціллю було створення «Новоросію» після втечі Януковича. Тобто, мав бути розподіл України і «київська хунта». Сам ж цей план розроблявся ще задовго до усіх подій, адже Янукович почав виводити гроші ще до Майдану», – підкреслив Тарас Чорновіл. 

Читайте також: Адвокат розповів про момент, після якого екс-беркутівці навідріз відмовились свідчити

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-22 12:17:39