середа, 29 листопада, 2017, 14:35 Події
Обвинувачений у справах Майдану досі працює у Нацполіції, – Закревська

Одним із перших проваджень щодо злочинів проти Майдану була справа, яка стосувалась протидії журналістській діяльності 30 листопада 2013 року. Однак, обвинувачений Руслан Марчук досі служить у правоохоронних органах – він працівник Нацполіції. Понад те – цього фігуранта навіть підвищили у званні.

Про це в ефірі проекту «Почути Україну» (щовівторка о 21:30 на телеканалі ZIK) говорила адвокат Євгенія Закревська.

«Зараз у судах перебуває три провадження щодо подій на Майдані у листопаді та на початку грудня 2013 року. Однією із перших була справа щодо протидії журналістській діяльності 30 листопада 2013 року. До речі, обвинувачений Руслан Марчук досі працює в Національній поліції і навіть підвищений у званні. Зараз він, фактично, виконує ті ж функції, що і у 2013 році у батальйоні спеціального призначення», – сказала Закревська. 

Також вона розповіла, що оголошено підозру усім, хто тоді працював керівниками київського управління міліції і безпосередньо МВС.

«Я б не сказала, що екс-голову Київської міської державної адміністрації Олександра Попова роблять головним винуватцем, адже оголошено підозру не лише йому, а і усій верхівці київського управління і безпосередньо МВС. Також у суді є і справи щодо керівників рот та заступників керівництва Управління громадської безпеки Києва, зокрема і «Беркуту». Проблема у тому, що вони досі не отримали реального запобіжного заходу», – зазначила експертка.  

Вона вважає, що фігурантів справ так і не притягли до відповідальності через суддів, які вважають, що правоохоронці досі сумлінно виконують свій обов‘язок – охорону громадського порядку. Але такий перебіг справ може заважати розслідуванню.

«Наприклад, потерпілий дає покази у судовому засіданні і бачить, що перед ним стоїть людина, яка завтра може його затримати, бо це цілком реально. Тому чи можна вважати цю ситуацію нормальною? Потерпілі цілком можуть зазнавати тиску. Більше того, обвинувачені дозволяють собі не ходити на засідання і давати якісь фіктивні відмовки. Це абсолютно не впливає на те, щоб суд якимось чином забезпечив процесуальну поведінку цих обвинувачених», – додала вона.

За словами Закревської, безпрецедентним став тиск потерпілих наприкінці 2016 року. Адже їхня справа два роки перебувала у суді. Тож завдяки цьому нарешті зі служби звільнили «беркутівців» та силовиків, які у листопаді 2013 року били майданівців. На службі залишився лише згаданий Руслан Марчук.

Нагадаємо, екс-беркутівець Руслан Марчук обвинувачується у перешкоджанні законній професійній діяльності журналістів, перевищенні службових повноважень та незаконному перешкоджанню проведення мітингів.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-22 12:18:48