середа, 29 листопада, 2017, 13:32 Політика
Не варто перекладати відповідальність за розслідування злочинів проти Майдану на окремих прокурорів, – Шабунін

Доволі зручно перекладати відповідальність за розслідування злочинів проти Майдану на начальника управління спецрозслідувань ГПУ Сергія Горбатюка чи інших його колег. Натомість є Генпрокурор, який легко може змінити людей, діяльність яких не приносить результатів.

Таку думку в ефірі проекту «Почути Україну» (щовівторка о 21:30 на телеканалі ZIK) висловив керівник Центру протидії корупції Віталій Шабунін.

«Давайте припустимо, що Сергій Горбатюк – жахливий прокурор, який свідомо затягує розслідування у справах Майдану. Що заважало трьом Генеральним прокурорам його замінити? Я розумію, що дуже зручно спихати відповідальність на Горбатюка, на прокурорів. Проте є Генпрокурор, який може усувати працівників, що не дають результатів», – наголосив Віталій Шабунін.

Окрім цього, він зазначив: якщо є проблеми із нормами Кримінально-процесуального кодексу, то провладні партії, які становляить парламентську більшість, можуть це змінити.

«Чомусь у Верховній Раді ухвалюються зовсім інші, більш економічні закони, а не норми КПК. Коли робили реформу КПК та інших кодексів, то щоб запустити Верховний суд, розглядали шість тисяч поправок і досі не зрозуміло, що там понаухвалювали», – розповідає голова Центру протидії корупції.

Також він зазначив, що лише напередодні було опубліковано законопроект про зміни до КПК, який відрізняється від того, що розглядався в парламенті.

«Тому є дуже предметна відповідь. Можна придумати сотні виправдань, чому немає результату, але він – єдиний критерій оцінки діяльності. Ніхто ж із топ-посадовців Януковича не поніс відповідальності за свої злочини. Понад те більшість із них отримали легалізацію шляхом закриття справ», – заявив Віталій Шабунін.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-22 12:17:02