середа, 29 листопада, 2017, 14:10 Суспільство
Не можемо відмовлятись від українців, яким не відома історія та герої визвольного руху, – В’ятрович

Реінтеграція окупованих територій – пріоритетне завдання української влади. Проте важливішою є реінтеграція самого населення Донбасу, їх визволення з ментального і військового полонів.

Таку думку в ефірі хард-ток-шоу «DROZDOV» (щовівторка о 23:00 на телеканалі ZIK) висловив керівник Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.

«Ми не повинні відмовлятися від тієї частини України, якій невідома історія держави та герої національного визвольного руху. Тут справа не в толерантності, а у тому що хоча б частину людей можна змінити. Зокрема, у контексті Донбасу слід говорити не про реінтеграцію територій, а наголошувати на реінтеграції людей. Мусимо визволити їх з військового та ментального полону. Я думаю, що є ще можливість відвоювати це поле, щоправда, складно спрогнозувати із якими шансами. Оскільки ми не знаємо, що насправді відбувається на окупованих територіях», – заявив гість програми.

Експерт підкреслив: будь-яка державна політика не була б ефективною без підтримки громадськості.

«Якщо ж говорити про не окуповані території, то державна політика ведеться правильно. Звісно, вона не була б ефективною без підтримки громадськості. Можна досхочу уявляти процес декомунізації, як щось насильницьке, всупереч суспільним побажанням. Але це не так, адже без бажання людей нічого не відбулося б», – говорить керівник Українського інституту національної пам’яті.

На його думку, якби не російське втручання, то після Майдану ми здобули б перемогу і вся країна поринула у процеси змін.

«Я вважаю, що у нас відбувається національна реконкіста, відвойовування території, яке тягнеться ще з 90-тих років. Це дуже чітко видно по електоральних мапах, де від початку проголошення незалежності націонал-демократи взяли Галичину. У 2004 році їхні потуги з‘явилися і на правобережній Україні. А у 2013-2014 роках фактично уже вся Україна горіла національною ідеєю. Я переконаний: коли б не російське вторгнення, то всі процеси, реформи, зміни, які зараз відбуваються, успішно реалізувалися і на Донбасі, і в Криму», – додає Володимир В‘ятрович. 

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-22 02:51:55