середа, 29 листопада, 2017, 16:21 Суспільство
Не бачу жодних можливостей для поступу в історичних питаннях, – В’ятрович

У конфлікті з Польщею Україна не може зрікатися своєї історії, зокрема Бандери та УПА. Ми повинні відстоювати свою ідентичність, адже незалежна держава потрібна лише нам.

Таку думку в ефірі хард-ток-шоу «DROZDOV» (щовівторка о 23:00 на телеканалі ZIK) висловив керівник Українського інституту національної пам’яті Володимир В‘ятрович.

«Ми справді хочемо залагодити українсько-польський конфлікт. Але нам кажуть: «Допоки ви не засудите Бандеру, УПА, у Євросоюз – зась!». Мовляв, зараз із нами не готові співпрацювати. Українські ЗМІ часто пишуть, що винні обидві сторони. Тут не така ситуація. З нашого боку не було провокацій, які могли б закинути польські колеги. Так, на українській території знищили чотири незаконні польські пам’ятники. Це була російська провокація. Проте зараз всі вони повністю відновлені. Але що ми одержали в результаті? Кожен наш крок сприймається як слабкість і підстава для того, аби вимагати більше», – каже експерт.

Гість програми наголошує, що дії та заяви польської влади загострюють почуття українських радикалів.

«Очевидно, це провокує радикальні настрої в Україні. Нам буде важко говорити з представниками цих сил. Оскільки кожного разу, коли поширюється якась інформація стосовно ескалації Польщі, члени інституту національної пам’яті України виглядають зрадниками, які недостатньо відстоюють свої інтереси», – говорить керівник інституту.

Володимир В’ятрович зауважив, що не поступатиметься полякам у поглядах на історію України.

«Я не бачу жодних можливостей для поступу в історичних питаннях. Ба, навіть більше! Вважаю, що це тільки загострить ситуацію і призведе до подальшої ескалації. Нарешті українці розуміють, що сильна і незалежна держава потрібна тільки їм. Хоч, звісно, нам треба співпрацювати зі всіма, а поляки мають бути нашими стратегічними партнерами», – додає керівник Українського інституту національної пам’яті.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-22 12:15:10