Новини » Світ 29 листопада, 2017, 6:19
Епідемія ВІЛ у Європі набуває загрозливих масштабів, – ВООЗ

Кількість жителів Європи, у яких вперше діагностували ВІЛ-інфекцію, досягла максимуму в 2016 році за всю історію спостережень, що свідчить про загрозливі темпи поширення епідемії в регіоні.

Про це пише агентство Reuters з посиланням на представників Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), – повідомляє bagnet.org.

У минулому році зареєстровано приріст в 160 тисяч ВІЛ-інфікованих в 53 країнах, що входять в європейський регіон, де проживає майже 900 мільйонів людей, йдеться в спільній доповіді ВООЗ та Європейського центру профілактики та контролю захворювань (ECDC). Близько 80% всіх випадків ВІЛ-інфекції зафіксовано у Східній Європі.

«Це найбільша кількість випадків, зареєстрованих за один рік. Якщо тенденція збережеться, ми не зможемо вирішити поставлене завдання щодо припинення розповсюдження епідемії ВІЛ-інфекції до 2030 року», – йдеться в заяві директора європейського регіонального бюро ВООЗ Жужанни Якаб.

Відзначається, що у випадку з ВІЛ особливо важлива рання діагностика, оскільки вчасно розпочата терапія спеціальними препаратами збільшує шанс інфікованих на довге і благополучне життя.

У ECDC пропонують владі європейських країн вжити додаткових заходів для того, щоб знизити темпи поширення епідемії. В оприлюдненій доповіді говориться, що для розширення охоплення населення тестуванням на ВІЛ необхідні нові стратегії.

В даний час майже 37 мільйонів чоловік у всьому світі мають ВІЛ-інфекцію. Більшість випадків зараження відноситься до бідних регіонах, таких як Африка, де спостерігаються великі проблеми з доступом до раннього виявлення інфекції, профілактики і лікуванні, проте епідемія охопила і багаті країни Європи.

У доповіді говориться, що за останні десять років число випадків діагностування ВІЛ-інфекцій в європейському регіоні зросла на 52% – з 12 на кожні 100 тис. чоловік в 2007 році до 18,2 на кожні 100 тисяч в 2016-м.

Дослідження ECDC, опубліковане раніше в цьому році, також показало, що один з шести нових випадків ВІЛ-інфекції, діагностованих в Європі, припадає на людей старше 50 років.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-26 07:34 :10