Новини » Суспільство 230 Читать эту новость на русском

Три чверті додатків на Android незаконно шпигують за користувачами, – дослідження

Фото: Pexels

Згідно з новим дослідженням, три чверті додатків на операційній системі Android використовують сторонні трекери для відстеження місця розташування користувачів.

Про це повідомляють «Українські новини».

У дослідженні французької дослідницької організації Exodus Privacy було проаналізовано сотні мобільних додатків. Дослідники намагалися знайти в додатках приховані «трекери», які дозволяють розробникам програми встановлювати майже точне місцезнаходження своїх користувачів.

Серед додатків, які використовують подібні плагіни, були одні з найпопулярніших додатків в Google Play Store, включаючи Tinder, Spotify, Uber і OKCupid.

Всі чотири додатки використовують службу, яка належить Google і називається Crashlytics. Вона в першу чергу відстежує звіти про аварійні збої додатків, але також може надати можливість «отримати уявлення про ваших користувачів, дізнавшись, що вони роблять щодня».

Інші трекери в додатках виявилося нелегко знайти. Наприклад, трекер FidZup, який «дозволяє виявляти місце розташування мобільних телефонів і, відповідно, їх власників». Ці трекери виявилися сховані в багатьох додатках.

Дослідники додали, що подібна ситуація може бути і в системі iOS, адже «багато компаній, які поширюють програми у Google Play, також поширюють їх через App Store, а компанії-трекери відкрито рекламують комплекти розробки програмного забезпечення (SDK), які сумісні з декількома платформами».

Loading...
Loading...
Loading...