вівторок, 28 листопада, 2017, 10:44 Регіони
Сотні освітян та медиків Закарпаття з вересня не отримують зарплати
Фото: Гонтар Володимир/УНІАН
Фото: Гонтар Володимир/УНІАН

Для забезпечення виплати зарплати з нарахуваннями працівникам бюджетної сфери до кінця цього року необхідно 110 577,9 тис. грн. Додаткові ресурси у місцевих бюджетів на сьогодні вичерпані і до кінця року вишукати такі кошти неможливо, – зазначають в обласній раді Закарпаття.

Відтак, на черговому засіданні сесії депутати розглянуть звернення до уряду щодо критичної ситуації з виплати заробітної плати працівникам бюджетної сфери Закарпаття. Вже підготували відповідний проект рішення, в якому йдеться про критичність проблеми.

Депутати вже неодноразово зверталися до Кабміну й інформували про недостатність фінансів для виплати заробітної плати працівникам бюджетної сфери у 2017 році. Неодноразово просили й про виділення додаткового ресурсу з державного бюджету. Відсутність бюджетних призначень унеможливлює нараховувати заробітну плату та відповідно реєструвати в органах державного казначейства кредиторську заборгованість.

 

Найбільш гостра проблема у гірських та малочисельних районах області.

«На сьогодні в окремих місцевих бюджетах Воловецького, Міжгірського та Хустського районів не виплачено заробітну плату працівникам дошкільних та загальноосвітніх (крім педагогічних) навчальних закладів ще за вересень місяць. За жовтень не виплачено або виплачено не у повному обсязі заробітну плату зазначеній категорії працівників також у Великоберезнянському, Іршавському та Тячівському районах. З листопада така проблема виникне і в деяких інших районах області.

Напружена ситуація із виплатою заробітної плати і працівникам галузі охорони здоров’я. Зокрема, за жовтень не виплачено заробітну плату у Воловецькому та Міжгірському районах, а за листопад, через відсутність призначень, не буде виплачено у Великоберезнянському, Іршавському та Перечинському районах. Враховуючи зазначене, з метою запобігання зростанню соціальної напруги та забезпечення конституційного права громадян на оплату праці, переконливо просимо у терміновому порядку розглянути питання розподілу стабілізаційної дотації та передбачити для Закарпатської області додатковий фінансовий ресурс для забезпечення вказаних потреб»,  – йдеться в проекті рішення, яке підготували депутати Закарпатської обласної ради. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-19 23:55:19