Новини » Економіка 1566 Читать эту новость на русском

Щоб не було Львова-2: Харків уже будує сміттєпереробний завод

Щоб не було Львова-2: Харків уже будує сміттєпереробний завод
Сміттєпереробний завод. Фото: city.kharkov.ua/Ілюстративне фото

У серпні цього року Кабмін затвердив проект будівництва сміттєпереробного заводу під Харковом. Місцеві чиновники кажуть, що бачили негативний досвід Львова і не допустять такої ж проблеми у своєму місті. Тим часом місцеві активісти не чекаючи, поки запрацює завод, вже зараз проводять кампанії з роздільного збору сміття і популяризації філософії Zero Waste.

Завод за 2,5 роки й електрика з газу

Загальна площа комплексу на Дергачівському полігоні твердих побутових відходів становитиме понад 39 га. Підприємство планують побудувати в дві черги. Загальна кошторисна вартість будівництва – 1 млрд 364 млн грн. Для фінансування цього проекту залучають Світовий банк.

На комплексі будуть встановлені газопоршневі та паротурбінні установки для переробки сміття та виробництва електроенергії. Зокрема, з полігонного газу буде вироблятися електроенергія, яку планують продавати на енергоринку, заробляючи таким чином кошти на погашення кредиту від Світового банку.

На комбінаті буде створено 132 робочих місця.

Як зазначав раніше перший заступник Харківського міського голови Ігор Терехов, Харків – єдине місто в Україні, де буде створено підприємство з такою технологією.

«Ми бачили негативний досвід Львова в цьому питанні. Я впевнений, що в Харкові ніколи цього не буде», – заявив Терехов.

Побудувати сміттєпереробний завод планують за 2,5 роки. Роботи вже фактично почалися, однак варто зазначити, що Харківська міська рада виявилася доволі закритою – отримати від місцевих чиновників детальнішої інформації про те, на якому етапі цей процес зараз і що зроблено на цей момент, нам так і не вдалося.

Громадські ініціативи

Фото: facebook.com/kharkivrecycling
Фото: facebook.com/kharkivrecycling

Водночас слід згадати про цікавий досвід громадських активістів, які своїми силами вже зараз працюють на те, аби мінімізувати проблему відходів, поки не запрацює повноцінно сміттєпереробний завод. Зокрема, ініціативна група «Kharkiv Zero Waste» займається популяризацією ідеї сортування і переробки сміття.

«Наш перший мобільний пункт запрацював 1 липня. Ми збираємо відходи у населення Харкова, аби зменшити кількість вторсировини на полігоні. Вторсировина повністю йде на переробку. Проводимо акції кожні три-чотири тижні. У нашій команді п’ятеро людей, які спеціалізуються на певному напрямку. Хтось став майже фахово розбиратися у технологічному процесі переробки, хтось SMM займається, інша людина спеціалізується на просвітницькій роботі. Стільки ж є волонтерів, які допомагають нам в організації збору під час роботи мобільного пункту. Також є бізнес, який нам допомагає з дизайном, плакатами і місцями для реклами. За цей час кампанію підтримали сотні людей. Ми врятували від полігонної участі за кілька акцій близько 3 тонн відходів», – розповіла ІА ZIK ініціаторка «Kharkiv Zero Waste» Анна Прокаєва.

 

«Із місцевою владою тримаємо нейтралітет. Я так розумію, у неї свої глобальні плани щодо поводження з відходами. А поки централізовано це питання не вирішено, ми намагаємося якомога більше поширити ідею zero waste. Тому проводимо тренінги та лекції про цю проблему та заохочуємо приєднатися до нас», – додала вона.

Підготувала Тетяна Штифурко,
ІА ZIK

Loading...
Loading...

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...