live
Новини » Регіони

Луцькі пішоходи не пропускають автомобілі екстрених служб

У Луцьку патрульні та рятувальники разом влаштували спільний рейд вулицями міста, аби перевірити чи надають перевагу в русі водії та пішоходи автомобілям екстреного реагування.

Про це IA ZIK повідомили в управлінні ДСНС у Волинській області.

Часто секунди, хвилини очікування можуть коштувати комусь життя. Тож всі учасники дорожнього руху мають пропускати транспорт з увімкненими маячками і звуковими сигналами, оскільки вони поспішають на допомогу людям.

Під час рейду деякі пішоходи взагалі не реагували на спецтранспорт і йшли далі, бо в них – зелене світло або пішохідний перехід. Як і водії легкових автівок, маршруток, які зобов’язані забезпечити безперешкодний проїзд такого виду транспорту. Багато водіїв поступались дорогою. Однак були й ті, хто перевагу спеціальним транспортним засобам не надав. З такими порушниками проводили профілактичні бесіди.

Довідка IA ZIK.

Відповідно до п. 3.2 ПДР, у разі наближення транспортного засобу з увімкненим синім проблисковим маячком та (або) спецзвуковим сигналом водії інших транспортних засобів, які можуть створювати йому перешкоду для руху, зобов’язані дати йому дорогу і забезпечити безперешкодний проїзд. У разі невиконання цієї вимоги водій притягується до адміністративної відповідальності за ч. 3 ст. 122 (Ненадання переваги в русі транспортним засобам аварійно-рятувальних служб, швидкої медичної допомоги, пожежної охорони, поліції, що рухаються з увімкненими спеціальними світловими або звуковими сигнальними пристроями) КУпАП.

Loading...