Новини » Події 28 листопада, 2017, 9:00
Генсеку ООН передали звернення у справі ув’язненого в Росії журналіста
Роман Сущенко. Фото: РИА Новости
Роман Сущенко. Фото: РИА Новости

Постійне представництво України при ООН передало Генсеку лист від МЗС України, в якому висловлюється протест щодо продовження терміну позбавлення волі в РФ журналісту Роману Сущенку, незаконно заарештованому в Москві.

Про це повідомляє «Укрінформ».

«Буду вдячний за Вашу допомогу в поширенні цього листа як документа Генеральної Асамблеї відповідно до пункту (с) пункту 72 порядку денного 72-ї сесії, а також документа Ради Безпеки», – наголошується в зверненні глави Української місії.

У документі також міститься текст коментаря МЗС України про продовження на два місяці строку тримання під вартою Романа Сущенка.

«Суд укотре відмовив захисту у зміні запобіжного заходу щодо Романа Сущенка на інший, не пов’язаний з утриманням під вартою, що свідчить про тиск на нього та упередженість російських судових органів», – підкреслюється в заяві.

Закритий режим судового засідання, відхилення судом клопотання про допуск консула до участі в судовому засіданні як громадського захисника, як це передбачено Кримінально-процесуальним кодексом Російської Федерації, «підтверджують цілеспрямований політичний характер» справи проти Романа Сущенка.

«Закликаємо світову спільноту, міжнародні правозахисні інститути та Представника ОБСЄ з питань свободи ЗМІ вжити всіх можливих правових та політичних заходів з метою звільнення і повернення в Україну громадянина України – журналіста Романа Сущенка», – наголошується в документі, відправленому на ім’я Генерального секретаря ООН.

Нагадаємо, 27 листопада 2017 року Московський міськсуд, продовжив термін арешту журналісту Роману Сущенку ще на два місяці – до 30 січня 2018 року.

ФСБ РФ 30 вересня минулого року в Москві затримала кореспондента українського агентства «Укрінформ» у Франції Романа Сущенка, який приїхав до Росії у приватних справах. Його назвали «співробітником української розвідки», який нібито «цілеспрямовано збирав відомості про діяльність збройних сил і військ національної гвардії Російської Федерації, що становлять державну таємницю».

Кримінальну справу російські слідчі порушили за статтею «шпигунство».

Сущенко всі звинувачення відкидає. Українська сторона називає звинувачення проти журналіста безпідставними і вимагає негайно його звільнити. Джерело

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-22 07:36 :04