вівторок, 28 листопада, 2017, 20:36 Політика
Бачимо зневажливе ставлення нардепів до дня уряду в Раді, – Фесенко
Фото: ZIK
Фото: ZIK

На ситуацію із активністю та відвідуваністю депутатів може вплинути голосування у парламенті за наявною більшістю, тобто більшістю від кількості присутніх, а не більшістю від усієї кількості депутатів, як є зараз.

Таку думку висловив політолог Володимир Фесенко в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00–15:00 та 17:00–19:00 на телеканалі ZIK).

«У цьому складі Верховної Ради найбільше проявилося функціональне ставлення до парламентської діяльності у багатьох депутатів. Але тут злий жарт зіграли організаційні зміни, коли визначили тільки два дні на голосування. А відтак, для чого тоді приходити депутатам в п’ятницю?», – зауважує Фесенко.

Насправді ж, додає політолог, п’ятниця – це день уряду в парламенті, і у більшості країнах він є дуже важливим днем. Наприклад, в канадському парламенті депутати фактично влаштовують своєрідний театр, де звучать палкі промови, і кожен змагається у красномовстві та риториці.

«Натомість в Україні немає жодної уваги до цього дня, ба більше, є зневажливе ставлення. На голосування депутати приходять через те, що цього або вимагає партійна дисципліна, або ж важливі законопроекти, які потрібно або завалити, або підтримати», – певен Володимир Фесенко.

Також експерт відзначив, що останнє скликання Ради відрізняється зокрема й тим, що більшість олігархів пішли з парламенту, адже вважають себе вищою лігою на відміну від нардепів. Так свого часу пішли з парламенту Пінчук, Ахметов та інші.

На думку політолога, на ситуацію із активністю та відвідуваністю депутатів може вплинути голосування у парламенті за наявною більшістю, тобто більшістю від кількості присутніх, а не більшістю від усієї кількості депутатів, як є зараз.

«Таке голосування дасть шанс для опозиції провести свої ініціативи, що створюватиме певну конкуренцію в парламенті. Адже якщо у коаліції зрозуміють, що якісь неприйнятні для них речі можуть пройти, якщо вони будуть відсутні, то вони обов’язково відвідуватимуть засідання. Але для таких змін потрібна не тільки парламентська реформа, а й зміни до Конституції», – висловив думку Володимир Фесенко.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-07-22 18:59 :13