Новини » Політика 27 листопада, 2017, 14:58
Закон про лобіювання допоможе вирішити проблему конфлікту інтересів, – експерт

Закон про лобізм може допомогти НАЗК у запобіганні чи врегулюванні конфлікту інтересів. Адже зустрічі представників влади із лобістами та джерела фінансування стануть прозорими. Окрім того, це може створити рівні умови для представників усіх категорій бізнесу.

Таку думку в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) висловив керівник програми роботи з викривачами, аналітик аналітик Transparency International Україна Олександр Калітенко.

Коментуючи колегіальність керівництва НАЗК, він зазначив: маємо ризик, коли така форма прийняття рішень може породити колективну безвідповідальність. Щоб ж орган міг протидіяти різноманітним конфліктам інтересів слід прийняти закон про лобіювання.

 «Усі прозорі зустрічі, наприклад, народних депутатів із представниками бізнесу, реєструються у спеціальному реєстрі. Також розкривається інформація про джерела фінансування, замовників такого лобіювання чи зміст зустрічей із посадовцями», – розповів Калітенко.

Адже саме це відрізняє західних магнатів від українських олігархів.

«Навіть у Європейському союзі є спеціальні сайти, на яких можна подивитися, скільки грошей виділяється на лобіювання, адже йдеться про мільйони доларів. Вони надходять офіційно для обстоювання інтересів того чи іншого питання», – наголосив експерт.

Окрім того, законодавство про лобіювання може створити рівні умови як для малого чи середнього бізнесу, так і для представників великих підприємств. Адже тоді політичну вагу матиме якомога більше представників суспільства.  

«Посадовці можуть бути зобов‘язаними виділяти певну частину свого часу на зустріч із такими лобістами і публічно звітувати перед громадськістю та владою про зміст цих обговорень», – підкреслив Олександр Калітенко. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-20 23:53 :27