понеділок, 27 листопада, 2017, 17:37 Світ
Глава ЄП просить Польщу убезпечити євродепутатів, яких символічно повішали в Катовіце
Фото: wprost.pl/Twitter/Grzegorz Furgo
Фото: wprost.pl/Twitter/Grzegorz Furgo

Президент Європарламенту Антоніо Таяні просить прем’єр-мінстра Польщі Беату Шидло забезпечити безпеку діяльності євродепутатів від опозиції на тлі погроз націоналістів. Це сталося після того, як в ході протесту крайніх правих в Катовіце, влаштованого в суботу, вони провели символічне повішення політиків, які підтримали резолюцію Європарламенту проти ксенофобії в Польщі.

Звій заклик Таяні написав у Твіттері, передає «Європейська правда».

«Я напишу прем’ру Беаті Шидло. Вкрай необхідно забезпечити безпеку депутатів Європарламенту, щоб вони без страху могли висловлювати свою незалежну думку. Необхідною є також протидія тим, хто поширює ненависть, демонструючи скандальні зображення повішених політиків» – написав президент Європарламенту.

У свою чергу прем’єр-міністр Польщі Беата Шидло засудила зображення повішених євродепутатів від опозиції на демонстрації націоналістів, але при цьому вставила «шпильку» на адресу критиків Польщі.

«Якщо глава ЄП напише листа, то отримає мою відповідь, що всі євродепутати у Польщі в безпеці. Я звернуся до нього також з проханням, щоб звернув увагу на тих депутатів, які під час дебатів у ЄП шельмують Польщу» – заявила вона.

Однак, за словами прем’єра, фотографії євродепутатів на шибеницях – явище, гідне осуду.

«Явища такого типу треба засуджувати» – заявила Шидло.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-19 21:47:13