Новини » Суспільство

Шокуюча цифра: Асоціація рибалок розповіла скільки річок зникло в Україні за роки незалежності

За роки незалежності з карти України зникло більше 10 тисяч малих річок.

Таку статистику наводить громадська організація «Асоціація рибалок України», – повідомляє ВВС.

Річка

«Ставлення до водних ресурсів країни вкрай незадовільне. Останні 20 років фактично не проводяться меліоративні роботи по розчищенню замулених джерел річок, в результаті річки міліють, пересихають. Проблему поглиблює те, що в останні роки спостерігається сильне маловоддя – річки наповнюються тільки на 70% від норми», – йдеться в повідомленні.

Багато річок, додають там, перегородили греблями, і вони втратили природний плин. В організації також стверджують, що часто береги водойм забудовують, порушуючи закони.

Річка

«Там, де раніше були заплавні луки, природні нерестовища риби, мальовничі протоки, сьогодні приватні домоволодіння. Заганяючи береги річок в бетон, цим їх позбавляють можливості самоочистити свої води», – заявили риболовлі.

Крім того, зазначають вони, це порушує право людей на безперешкодний доступ до водойм.

«Від Києва до міста Українка фактично простій людині неможливо підійти до води – скрізь приватні паркани», – констатували в асоціації.

До того ж, зазначає керівник організації Олександр Чистяков, вода в річках сильно забруднена. За його словами, в минулому році в українські водойми скинули понад 2 мільярди кубометрів стоків, а офіційно через очисні споруди пройшли тільки дві третини з них.

«Усі роки незалежності до наших водойм відносяться суто споживацьки, а часом і злочинно», – підкреслив Чистяков.

В організації також додали, що в цілому в Україні 73 тисячі річок, 40 тисяч озер, 1100 водосховищ, 400 тисяч ставків, проте більшість з них через забруднення непридатні для забору питної води.

 

Loading...