live
Новини » Політика 78

Фейгін: Справа Сущенка може піти за «схемою» Шаройка

Марк Фейгін – адвокат українського журналіста Романа Сущенка, незаконно затриманого в РФ, заявляє, що справа Сущенка може піти за «схемою справи Шаройка у Білорусі».

Про це Фейгін заявив у своєму Facebook 26 листопада. 

Він повідомив, що його «планують позбавити статусу адвоката вже у грудні за вказівкою російських спецслужб».

«Щоб реалізувати щодо Романа Сущенка оперативну схему, як з Шаройком у Білорусі», – додав він. 

Фейгін нагадав, що вранці 27 листопада у Московському міському суді відбудеться судове засідання з розгляду клопотання сторони обвинувачення у справі Сущенка про продовження терміну тримання під вартою українського журналіста до 30 січня 2018 року. 

Як відомо, Романа Сущенка, який з 2010 року працював кореспондентом «Укрінформу» у Франції, 30 вересня 2016 року затримали у Москві, куди він прибув із приватною поїздкою.

7 жовтня йому висунули звинувачення у «шпигунстві». У ФСБ Росії заявили, що Сущенко є співробітником Головного управління розвідки Міноборони України. В ГУР МОУ заперечили це.

24 січня 2017 року Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію, в якій вимагала від РФ звільнити Сущенка, а також припинити переслідувати українських журналістів на території анексованого Криму. Сущенко досі перебуває у російському СІЗО.

Наприкінці вересня 2017 року суд у Москві вирішив залишити Сущенка під вартою ще на 2 місяці – до 30 листопада 2017 року.

Фейгін упевнений, що його підзахисного засудять до 20 років в’язниці. 20 листопада Сущенка відвідали дружина і донька. 

17 листопада голова Національної суспільної телерадіокомпанії Зураб Аласанія повідомив, що у Білорусі за підозрою у шпигунстві затримали журналіста «Українського радіо» Павла Шаройка. Редакція кілька тижнів не могла з ним зв’язатися. 

За словами дружини Шаройка, журналіста затримали вдома у Мінську ще 25 жовтня. Перед тим у квартирі був обшук.

Білоруський Комітет держбезпеки стверджує, що Шаройко працює на українську розвідку під прикриттям і має цілу мережу агентів-білорусів. Під час обшуку у журналіста вдома нібито виявили копії розвідувальних донесень, спрямованих ним «у Центр».

За твердженням КДБ Білорусі, Шаройко визнав, що є полковником військової розвідки України, а координував його діяльність радник посольства України в Білорусі.

 

Loading...
Loading...
Loading...