субота, 25 листопада, 2017, 5:30 Світ
Росія втрачає ще одного найближчого союзника

В відносинах Вірменії та Євросоюзу «написаний» новий розділ. У свою чергу, в Росії звинуватили вірмен в «фашизмі».

24 листопада, в ході саміту «Східного партнерства» в Брюсселі Вірменія і Євросоюз підписали угоду про всебічне і розширене співробітництво і партнерство, – повідомляє «Діалог».

У відповідній декларації, підготовленої за підсумками саміту підкреслюється, що його учасники вітають серйозний прогрес в роботі над розширеною угодою між державами блоку і Вірменією.

Варто відзначити, що у новій угоді Єревана і Брюсселя йдеться про розширене співробітництво в різних галузях і сферах. Згідно з домовленостями, Вірменія отримає кошти на розвиток громадянського суспільства, боротьбу з корупцією, розвиток альтернативних джерел енергії, а також перспективи для розвитку бізнесу.

Додамо, що підписаний документ передбачає допуск на європейські ринки деяких товарів з Вірменії.

Примітно, що Вірменія зберігає своє членство в Євразійському економічному союзі (проект Кремля), в який входить з січня 2015 року. В цьому плані держави Євросоюзу пішли Єревану назустріч, і вірмени думають, що у них вийде всидіти на такому своєрідному «шпагаті». Однак, знаючи сумний досвід України та Молдови, можна спрогнозувати, що рано чи пізно Єреван розірве відносини з одним з союзів. І швидше за все, доведеться розірвати з ЄАЕС. Справа у тім, що і білоруси, і казахи, хоча і входять в цей «тайожний союз», зроблений Путіним, але при цьому постійно скаржаться, що тут немає особливих перспектив, а положення цього економічного союзу в більшості своїй «не працюють». Крім того, в Європі набагато більше перспектив, ніж в обкладеній санкціями Росії або колишніх союзних республіках – Казахстані та Білорусі.

Відомо, що за «рух на Захід» російська преса звинуватила вірмен в «фашизмі».

Також додамо, що підписання згаданого документа на саміті «Східного партнерства» може стати одним з кроків на шляху скасування дозволу на в’їзд для жителів вірменської держави в Європейський Союз.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-24 12:22:24