субота, 25 листопада, 2017, 1:25 Політика
Олексій Баганець пригадав пораду, яку давав Порошенкові щодо ДБР і НАБУ

Ще у 2014 році я говорив, що нам треба спочатку створити ДБР, а вже потім визначитися, чи потрібно створювати додатковий орган, який би займався тільки частиною корупції високопосадовців. Я тоді готував відповідний лист до президента і мій лист був підтриманий тодішнім Генеральним прокурором Віталієм Яремою. Ми його направили до президента України, а яка була реакція на цей лист, мені не відомо.

Про це в ефірі інформаційно-політичного ток-шоу «Народ проти!» на телеканалі ZIK заявив заслужений юрист України, заступник Генерального прокурора (2014-2015 рр.) Олексій Баганець.

«Ще у 2014 році, коли ми вивчили закон про НАБУ, ми прийшли до такого висновку, що у нас буде створено два паралельних державних правоохоронних органи – ДБР, яке зобов’язане розслідувати злочини вчинені високопосадовцями та держслужбовцями вищих категорій і потім нам запропонували створити НАБУ, яке теж буде розслідувати злочини, відносно тих же високопосадовців, але тільки корупційні», – заявив гість програми.

Олексій Баганець розповів, що тоді він висловив свою точку зору і сказав Генеральному прокурору, що для нашої держави це не зовсім правильно.

«У зв’язку із багатьма рішеннями Європейського суду з прав людини, для забезпечення ефективності розслідування, у нас вимагали створити ДБР. Тому я й говорив, що нам треба спочатку створити ДБР, а потім визначитися, чи потрібно створювати додатковий орган, який би займався тільки частиною корупції високопосадовців», – зазначив Баганець.

Екс-заступник Генпрокурора також зазначив, що він направив відповідний лист до президента із цією пропозицією.

«Мій лист був підтриманий тодішнім Генеральним прокурором Віталієм Яремою і ми його направили до президента України. А яка була реакція на цей лист, мені не відомо»,– додав Олексій Баганець.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-24 20:12:36