п'ятниця, 24 листопада, 2017, 10:47 Регіони
Жителі Ужгорода обурені діями водія, який вигнав школяра з маршрутки

Вже не вперше ужгородці обурюються поведінкою водіїв громадського транспорту в місті. Останні не рідко дозволяють собі грубу поведінку, хамство, або навіть можуть виставити людину з автобуса й поїхати, зачинивши двері.

Останній такий випадок трапився вчора. Про нього в соціальній мережі Facebook написала містянка Христина Галайда: «Сьогодні, в 15:40, водій маршрутки №12, вигнав з автобуса малу дитину (8-10 років), за те, що дитина забула прсвідчення учня! На вулиці йшов дощ! На моє обурення, водій відповів що він НЕ ЗОБОВЯЗАНИЙ возити дітей без підтвердження того, що вони діти! Хоче їхати – нехай заплатить! Я попросила водія представитись та пред’явити своє посвідчення, водій у грубій формі відмовився! Я вийшла, щоб повернути дитину в автобус, а водій зачинив двері і поїхав!!! До речі, за проїзд я заплатила!».

Під публікацією всього за кілька годин з′явилися сотні коментарів від ужгородців, які теж зазначають, що часто стають свідками таких конфліктів і свавілля водіїв. І хоча водій і мав право зробити зауваження дитині за відсутність посвідчення, але не в такій грубій формі – зазначають містяни.

Через жваве обурення транспортний конфлікт прокоментував начальник відділу транспорту та державних закупівель Ужгородської міської ради Петро Бобик.

Посадовець зазначив: «Ми звернулися до всіх перевізників із проханням ще раз провести роз’яснювальну роботу з водіями, наголосити на необхідності бути ввічливими, коректними, уважними до пасажирів. Проте, потрібно говорити й про інший аспект безкоштовного перевезення школярів. Тисячі ужгородських сімей щодня реально економлять, і якщо рахувати з березня 2016 року, коли було прийнято рішення про безплатний проїзд для учнів шкіл міста, це чималі гроші. Отже мета, якою керувався міський голова Богдан Андріїв при запровадженні цієї пільги, досягнута. Судячи з дискусії в соцмережах, те, що в Ужгороді діти можуть їздити автобусами без оплати та ще й у будь-який час доби, незалежно від дня, місяця, вихідних, канікул періоду тощо – сприймається усіма, як безумовно належне і гарантоване. Хоча законодавством передбачено, що пасажир має право купувати для дітей віком від 6 до 14 років квитки за пільговою ціною – зі знижкою 25% і лише з 1 жовтня по 15 травня.

Перевізники в Ужгороді забезпечують безплатний проїзд учнів виключно за власний рахунок, без компенсації з міського бюджету. При цьому з часу запровадження цієї пільги соціальні мережі два-три рази на місяць здригаються від повідомлень, що водії вимагають посвідчення у школярів або не дозволяють без нього їхати. Нескладно підрахувати, яку частину одного відсотка з усіх перевезених школярів (загалом їх у місті близько 15 500) складають подібні випадки. Водночас, щоб не платити за проїзд, почали масово використовувати фальшиві посвідчення, прострочені (це коли колишній учень уже студент університету, але використовує для проїзду учнівський квиток), переправляти дати, пред’являти заповнений від руки, з криво вклеєним фото, без печатки бланк посвідчення (найчастіше це роблять учні шкіл із навколишніх сіл). Якщо ж водій це «посміє» перевірити, помітить і скаже – соціальні мережі гудуть, як вулики.

Хоча, відповідно до Закону України «Про автомобільний транспорт», пасажир зобов’язаний мати при собі квиток на проїзд, на перевезення багажу, за наявності права пільгового проїзду – відповідне посвідчення чи довідку. А в Правилах надання послуг пасажирського автомобільного транспорту, які затверджені постановою Кабінету Міністрів України 18 лютого 1997 року № 176, зазначено, що водій автобуса має право не допускати до поїздки пасажирів, які не мають квитків або не пред’являють посвідчення встановленого зразка, котре підтверджує право на пільговий проїзд. Тому я дуже прошу батьків: крім дискусій у соцмережах, ще й завчасно потурбуйтеся, щоб учнівський квиток вашої дитини був належно продовжений на кожен навчальний рік; щодня перевіряйте, чи дитина має його при собі; дайте 4 гривні на випадок, якщо раптом вона втратить учнівський; не дозволяйте використовувати підроблений квиток, а також після закінчення школи», – зазначив посадовець. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-20 21:44:28