п'ятниця, 24 листопада, 2017, 21:07 Світ
Вірменія і ЄС підписали угоду про співпрацю
Едвард Налбандян і Федеріка Могеріні підписують угоду між ЄС і Вірменією.
Едвард Налбандян і Федеріка Могеріні підписують угоду між ЄС і Вірменією.

В рамках саміту «Східного партнерства» в Брюсселі відбулося підписання про всеосяжне і розширене партнерство між Республікою Вірменія та Європейським Союзом. Документ підписали глава МЗС Вірменії Едвард Налбандян і Верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Федеріка Могеріні.

Про це повідомляє RFI.

У підсумковій декларації саміту учасники привітали підписання угоди. У заяві також наголошується, що необхідно «своєчасно почати діалог про візову лібералізацію з Вірменією, якщо будуть створені умови для добре керованого та безпечного пересування, в тому числі виконання угод про полегшення візового режиму і реадмісію між сторонами». Три роки тому Євросоюз вже полегшив процедуру видачі короткострокових віз громадянам Вірменії, а Єреван скасував візи для європейців в 2013 році.

Після відмови Єревана від Угоди про асоціацію на користь Євразійського союзу в 2013 році, до останнього моменту ще залишалися сумніви і щодо підпису нової угоди. Але джерела RFI в європейських структурах відзначили, що перешкод не повинно бути, та й сам Серж Саргсян, відповідаючи на питання журналістів про очікування саміту, заявив: «Тільки хороше».

Нагадаємо, «Східне партнерство» було запущено Євросоюзом з ініціативи Швеції та Польщі в 2008 році. Мета програми – розвивати інтеграційні проекти між ЄС і шістьма колишніми радянськими республіками.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-21 01:40:51