п'ятниця, 24 листопада, 2017, 19:55 Політика
Україна зацікавлена у лідерстві серед країн Східного партнерства, – Ганна Гопко

Серед країн Східного партнерства є ті, які в економічній і військовій сферах тісно дружать з Росією. Тому до саміту з боку України має бути індивідуальний підхід із конкретними пропозиціями щодо об’єднання довкола безпекових питань.

Про це зазначила позафракційний народний депутат, голова комітету Верховної Ради у закордонних справах Ганна Гопко в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00–15:00 та 17:00–19:00 на телеканалі ZIK).

«Ми повинні чітко говорити, що саміт Східного партнерства – це окремий формат, який дає додаткові можливості. Нам слід ефективніше координувати зусилля з нашими важливими сусідами, такими як Молдова, Грузія, для того, щоб спільно просувати наші європейські та євроатлантичні прагнення, а також вирішувати спільні виклики разом з Європейським Союзом», – прокоментувала Гопко.

Натомість все, що стосується питань членства у ЄС, пояснює депутат, це питання двосторонньої співпраці з ЄС. На цьому етапі важливо сфокусуватися на подальших кроках щодо імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, адже станом на зараз імплементовано тільки 20% угоди.

«Дуже важливо, щоб Україна збільшила можливість використання позик міжнародних фінансових організацій, які держава вже отримала після Революції Гідності. Оскільки якщо проаналізувати звіт Рахункової палати, то тільки 40% коштів було використано», – зауважила голова Комітету Верховної Ради України у закордонних справах.

Відтак, потрібно саме всередині країни створити план розвитку, покращити інвестиційний клімат, зменшити тиск правоохоронних органів на бізнес, а також збільшити спроможність ефективно та прозоро освоювати кошти, які надають Україні.

«Держава зацікавлена в тому, щоб взяти певне лідерство серед країн Східного партнерства. Звісно, потрібно розуміти, що серед цих країни є такі, які також підписали угоду про асоціацію з ЄС. Але є й ті, які тісно економічно і військово дружать з Росією. Тому до саміту Східного партнерства має бути індивідуальний підхід з конкретними пропозиціями щодо об’єднання довкола безпекових питань», – підсумувала Ганна Гопко.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-23 21:49:09