п'ятниця, 24 листопада, 2017, 9:31 Світ
У Киргизстані на посаду вступив новий президент
Сооронбай Жеенбеков. Фото: knews.kg
Сооронбай Жеенбеков. Фото: knews.kg

У п’ятницю, 24 листопада, Сооронбай Жеенбеков офіційно вступив на посаду президента Киргизстану.

Про це повідомляє «112 канал» з посиланням на Knews.

Згідно з інформацією, присяга на вірність народу відбулася в будинку прийомів «Енесай» державної резиденції «Ала-Арча».

«Я, Сооронбай Жеенбеков, перед Богом і народом Киргизстану присягаю виконувати Конституцію і зберігати єдність країни», – виголосив новообраний президент, поклявшись на Конституції.

Голова Центральної виборчої комісії (ЦВК) Нуржан Шайлдабекова вручила йому президентське посвідчення і нагрудний знак. Екс-президент Алмазбек Атамбаєв передав Жеенбекову штандарт глави держави.

Сооронбаю Жеенбекову 59 років, до президентських виборів обіймав посаду прем’єр-міністра Киргизстану.

У 2007 році він був міністром сільського, водного господарства і переробної промисловості. Але після ухвалення нової редакції Конституції подав у відставку.

Після займався приватним підприємництвом, а у 2010 році був призначений головою державної адміністрації Ошської області. Через 5 років став директором Державної кадрової служби, ще через рік – першим заступником керівника Апарату президента Киргизстану. 13 квітня 2016 року був обраний на посаду прем’єр-міністра, а у 2017 році він подав у відставку у зв’язку з рішенням балотуватися в президенти.

Президентські вибори в Киргизстані відбулися 15 жовтня. Це перші вибори у країні, за результатами яких очікувалася мирна передача влади. На посаду президента претендували 11 кандидатів. Серед них три колишніх прем’єр-міністри: Омурбек Бабанов, Сооронбай Жеенбеков і Темір Сарієв.

Конституція Киргизстану забороняла Алмазбеку Атамбаєву, який виконував на той час обов’язки президента, обиратися на другий термін. Він відверто підтримував колишнього прем’єра Сооронбая Жеенбекова.

За Сооронбая Жеенбекова проголосували 54,22% виборців.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-24 04:28:56