Новини » Львів 24 листопада, 2017, 8:18
«У гості до Шахового Лева»: у Львові відкриють нове приміщення гуртка шахів

27 листопада об 11.00 у Будинку дитячої та юнацької творчості Франківського району міста Львова урочисто відкриють навчальний кабінет гуртка шахів «У гості до Шахового Лева». Після урочистого відкриття відбудеться шаховий турнір серед дітей дошкільного віку та конкурс малюнків на тему шахової гри. Навчальний кабінет гуртка шахів відкриють в рамках проекту Львівської міської ради «Розумний мікрорайон».

Про це повідомляють організатори.

«У приміщенні по-новому облаштований інтер’єр, зроблено побілку, на яскравих стінах з’явились шахові фігури, замінено столи, стільці, шаховий інвентар, комплекти шахів, електронні шахові годинники, придбано інтерактивну дошку, ноутбук, нові полички, ролокасети. Це щедрий подарунок для 90 хлопців та дівчат віком від п’яти до чотирнадцяти років, які займаються в п’яти групах цього гуртка. Серед них – тридцять п’ять дітей-початківців, двадцять шість четверторозрядників, троє другорозрядників, сім першорозрядників і кандидатів у майстри спорту», – розповіла керівник гуртка «Шахові Леви» Любов Савчук.

За її словами, шахи – інтелектуальний вид спорту. Вони є чудовим засобом розвитку математичних здібностей. Шахова гра поєднує в собі науку, мистецтво, а також елементи військової тактики та стратегії. Заняття в шаховому гуртку проходять у вигляді лекцій з додаванням легких ігрових партій між гуртківцями, тренінгів з тактики і стратегії, вікторин, сеансів одночасної гри. Основним завданням є розвиток логічного мислення, виховання кращих рис характеру учнів – цілеспрямованості, об’єктивності. Тож роботу шахового гуртка можна розглядати в двох аспектах – спортивному і виховному. З гуртківців можуть зростати розрядники, майстри спорту, які успішно виступатимуть у змаганнях на першість міста, області, країни.

«Заняття шахами сприяє виявленню творчих здібностей дітей, розвитку їхнього інтересу до шахів, до впорядкованого, вдумливого мислення. Гуртківці оволодівають грою на час з шаховими годинниками, навчаються самостійно аналізувати та систематизувати шахові партії, об’єктивно оцінювати їх, вивчають партії відомих шахістів та використовують їх у практичній грі, індивідуально розробляють плани гри, створюють комбінації, вирішують складні етюди. І вже демонструють високий клас гри в міських, обласних, всеукраїнських та міжнародних турнірах. Регулярно беруть участь у шахових змаганнях та фестивалях, сеансах одночасної гри, зустрічах з відомими шахістами: Марією і Анною Музичук – сестри – міжнародні гросмейстери (МГ), Святославом Поповичем (МФ), Михайлом Олексієнком (МГ), Назаром Фірманом (МГ) та іншими. Більше п’ятдесяти дітей підвищили свої розряди. Серед дошкільнят семеро дітей стали четверторозрядниками, а Луців Данило входить у трійку призерів Львівщини», – зазначила Любов Савчук.

Серед вихованців цього шахового клубу – чотири кандидати у майстри спорту. Це Козак Дмитро, Савчук Юля, Кириченко Микола, Кириченко Мар’ян. Призерами Львівської області стали Федак Ігор, Квак Роберт, Горькова Аліна, Кириченко Микола. А призерами України – Кириченко Мар’ян, Горькова Аліна. Чемпіоном Європи у віці до восьми років у номінації «блискавичні шахи» став Кириченко Мар’ян.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-12-03 04:45 :10