п'ятниця, 24 листопада, 2017, 13:50 Політика
У 2004 році в Україні відбувся протест, а не революція, – Безсмертний

Революція не будує, а руйнує вчорашній день та стан у державі. Тому у 2004 році, коли влада здійснила насилля над виборчим процесом, населення своїм протестом просто її усунуло. Але це не було революцією, бо вона не запровадила тих механізмів, які їй притаманні.

Таку думку в ефірі інформаційно-політичного проекту «Прямим текстом» (щочетверга о 21:30 на телеканалі ZIK) висловив екс-віце-прем’єр-міністр України Роман Безсмертний.

 «У 2004 році, коли мене вперше запитали, що відбулося у країні, то я сказав, що це протест. Але мене оточили мої соратники і дві години переконували, що це не так. Зрештою, я погодився з ними, що відбулася революція», – розповів Безсмертний.

Він алегорично порівняв чиряк із революцію, який пробивається, випускає гній та неприємний запах. Революція ж не будує, а руйнує вчорашній день та стан у державі.

«Події протесту на граніті у 1990 році призвели до соціально-економічних та формаційних серйозних змін, які можна назвати революцією. Але які формаційні зміни відбулися внаслідок Помаранчевої революції чи Революції гідності? Чи ці протести претендують на назву і використання такого слова, як революція? Мені здається, що відбулося лише розрізання оцих чиряків шляхом протесту мас та створення вікна шансів. Це дає можливість активній частині суспільства розвиватися», – прокоментував він.

Також політик наголосив, що у 90-х роках дійсно було створено нову державу, запроваджено приватну власність як новий спосіб господарювання, та задіяно ринкові механізми. Натомість 2004 року влада здійснила насилля над виборчим процесом і населення просто знесло умовний чиряк своїм протестом.

«Очевидно, що протест ми називаємо революцією. Відбувається підміна понять і в результаті, нав’язавши певну парадигму, українці підвищили свої сподівання, які не були виправдані. Тому згодом відбулося таке ж саме велике розчарування», – додав Роман Безсмертний.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-19 04:13:16