Новини » Львів

Тендер щодо сміттєпереробного заводу на ТЕЦ-2 проведено з порушеннями, – Нацполіція

Територія ТЕЦ-2 у Львові, де збудують сміттєпереробний завод. Фото: ZIK

Залізничний відділ поліції розслідує закупівлі послуг з проектування будівництва сміттєпереробного комплексу комунальним підприємством «Львівтеплоенерго». На думку слідчих, уклавши два прямі договори на ці роботи, теплоенерго уникло проведення конкурсних торгів.

Про це стало відомо з ухвал суду, оприлюднених в Єдиному державному реєстрі судових рішень, інформують «Наші гроші. Львів».

Як повідомлялося, у березні та червні цього року «Львівтеплоенерго» підписало два договори щодо сміттєпереробного заводу без проведення конкурсних торгів.

У березні ПАТ «Важпромавтоматика» отримало замовлення на послуги щодо розробки техніко-економічного обґрунтування для будівництва сміттєпереробного комплексу за 490 тис. грн, а у червні ПАТ «Харківське котлобудівельне підприємство «Котлоенергопроект»« – ще майже 4,95 млн грн на розробку проектної документації для будівництва сміттєпереробного комплексу.

Закупівлі провели без конкурсу, оскільки ще у березні на роботи для ЛКП діяв поріг у 500 тис. грн. У кінці квітня виконком ЛМР вніс зміни до рішення «Про здійснення електронних закупівель у м.Львові», піднявши пороги для замовників, які здійснюють діяльність в окремих сферах господарювання». Тобто «Львівтеплоенерго» змогло замовляти роботи до 5 млн грн без проведення закупівель в системі Prozorro.

Слідчий Залізничного відділу поліції покликається на те, що посадові особи «Львівтеплоенерго» з метою ухилення від проведення процедури конкурсних торгів уклали дві угоди, в результаті яких сума 5,5 млн грн була розділена на 490 тис. грн та 4,9 млн грн, які є нижчими за встановлений ліміт стосовно проведення конкурсних торгів у відповідності до ЗУ «Про публічні закупівлі», хоча зазначені угоди укладені по одному і тому ж предмету закупівлі.

14 листопада суд дозволив слідчому вилучити документи «Котлоенергопроекту», «Важпромавтоматики» та «Львівтеплоенерго» щодо виготовлення проектно-кошторисної документації.

Розслідування (№12017140060004592) розпочали за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 191 ККУ (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).

Опитані «НГ. Львів» експерти певні, що закупівлі були здійснені з дотриманням законодавства, втім підозрілою є вартість робіт, яка у двох випадках була дуже наближена до діючих порогів на момент підписання договорів.

Нагадаємо, замовлене у «Важпромавтоматики» ТЕО нещодавно опинилося у епіцентрі скандалу. Екологи виявили, що одним з пунктів замовлення є «ТЕЦ для спалювання сміття». Оприлюднивши цю інформацію, відразу вдалося отримати відповідь від присутнього на брифінгу керівника ЛКП «Зелений Львів» Вадима Ноздрі, яка, хіба, ще більше заплутала ситуацію:

«Я реально підтверджую, що у ТЕО є розбіжності з дійсністю. У мене самого було багато запитань до цього ТЕО. Відтак, ми плануємо вносити зміни до ТЕО на стадії проектування. Це не заборонено. Ще є час виправити ці помилки. Тим більше, що у цьому ТЕО посилалися на морфологію сміття, зроблену у Пермі у 2009 році. Тому я вважаю, що з цим немає серйозних проблем, оскільки проектування на стадії П дозволяє виправляти і відходити від певних частин цього ТЕО, і ми це будемо робити.

А що стосується ТЕЦ, то зараз ТЕЦ-2 працює на газі. Його модернізація взагалі не є можлива – лише повна комплексна перебудова, на що потрібні величезні гроші.

Ніхто не збирається будувати сміттєспалювальний завод на ТЕЦ-2. Це нереально, дорого і потягне за собою великий тариф для міста.

Все, що є корисне у цьому ТЕО, ми беремо до виконання, окрім переобладнання ТЕЦ для спалювання сміття. А це ТЕО ми відредагуємо. Новий реальний документ буде до кінця року».

От лише справа в тому, що замовлений у березні у «Важпромавтоматики» документ, очевидно вже готовий, адже щодо терміну виконання у угоді йдеться про 75 календарних днів. А це від 1 березня – приблизно середина травня.

<nbsp;>
;>
<nbsp;>
;>

Що будуть правити у ЛМР, коли проект на «ТЕЦ для спалювання сміття» вже мав би бути виготовленим давно? Спробуємо з’ясувати це у ЛМР.

Нижче подаємо договір у повному об’ємі: з додатками, термінами виконання робіт та згадкою про ТЕЦ для спалювання сміття.

 

Loading...