Новини » Політика 24 листопада, 2017, 23:58
Суддя Гольник: Викривач корупції сьогодні не захищений ні законом, ні держорганом

Викривач – це основна фігура у розкритті корупційних злочинів, яка не боячись показує свою громадянську позицію. Тому таке зневажливе ставлення до нього, як демонструють окремі антикорупційні органи, не викликає до них довіри.

Про це заявила суддя Октябрського районного суду Полтави Лариса Гольник в ефірі інформаційно-політичного ток-шоу «Народ проти!» на телеканалі ZIK.

Нагадаємо, у Полтаві нещодавно напали на суддю Ларису Гольник та її чоловіка Ігоря Гавриленка. Суддя пов’язує напад на неї із оточенням міського голови Полтави Олександра Мамая.

«Я припускаю, що напад був пов’язаний саме із цією справою, і це є головною версією слідства, а також безпосередньо пов’язано з моєю антикорупційною діяльністю. До того ж, зараз відбувається повний безлад із законодавством, і фактично протягом двох років я є суддею без повноважень», – зазначила Гольник.

Вона розповідає, що після того, як було зафіксовано злочин посередника і мера, Полтавська прокуратура почала розслідувати цю справу. Відтак, справа щодо посередника пішла до суду і зараз розглядається.

«Натомість справа щодо мера, за сталою традицією, була виділена в окреме провадження і планувалася до закриття, що згодом і було зроблено. Тому я вважаю, що саме бездіяльність прокуратури Полтавської області й спричинила те, що зі мною відбулося. Адже якби наступив принцип невідворотності покарання за злочин, то не було б і цього нападу», – підкреслила суддя.

Юрист зауважила, що з приводу розгляду своєї справи не може сказати щось негативне про роботу НАБУ. Адже справа є складною, оскільки неодноразово закривалась, відкривалася і тому подібне.

Також суддя зверталася і до НАЗК за захистом своїх прав як викривача.

«У НАЗК дуже довгий час проводилася перевірка мого звернення. Так, на рівні виконавців я відчувала підтримку і розуміння, а от на рівні керівних посад відчула небажання спілкуватися і почути викривача.

Таке зневажливе ставлення не викликає довіри до антикорупційного органу, до того ж, викривач – це основна фігура у розкритті корупційних злочинів, яка не боячись показує свою громадянську позицію, і на цьому етапі є не захищеною абсолютно ніким – ні законом, ні державними органами», – наголосила суддя Лариса Гольник.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-20 13:08 :35