п'ятниця, 24 листопада, 2017, 19:43 Політика
Сергій Лещенко: Відбувається боротьба за сценарій створення Антикорупційного суду

Зараз відбувається боротьба за сценарій створення Антикорупційного суду – «сценарій Порошенка». Але в такому разі ми отримаємо пародію, а не реальний незалежний Антикорупційний суд.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00–15:00 та 17:00–19:00 на телеканалі ZIK) заявив народний депутат із фракції БПП Сергій Лещенко.

Гість програми зауважив, що Антикорупційний суд буде важливим тільки тоді, коли він буде зв’язаний із НАБУ.

«Антикорупційний суд створюється саме для того, аби притягувати до відповідальності, саджати у в’язницю і конфісковувати награбоване в корупціонерів, які фігурують у кримінальних провадженнях.

І у даному випадку Антикорупційний суд – головний ворог правлячої, злодійської верхівки. Бо вони знають, що коли буде завершена побудова вертикалі антикорупційних органів, неможливо буде зіскочити», – зазначив Сергій Лещенко.

Окрім цього, він зауважив, що звичайні суди сьогодні не доводять до кінця, або з різних причин не розслідують справи щодо корупції чиновників.

«Справа по Кононенку півтора року слухалася, Охендовського навіть не відсторонили від посади, Насірову не забрали 100 млн застави, і це робив наш звичайний продажний суд. Якби це був Антикорупційний суд, то вже б і вирок був по тому рішенню, вже б у Насірова 100 млн конфіскували, вже й і Охендовського би відсторонили від посади», – переконаний народний депутат.

За словами Лещенка, Антикорупційний суд слід створювати за тим же алгоритмом, що й НАБУ, адже лише Національне антикорупційне бюро сьогодні є незаангажованим органом.

«Це визнають усі, окрім тих злодіїв із БПП та «Народного фронту», до яких вони прийшли. Але вони зараз поливають НАБУ брудом тільки тому, що воно прийшло до них. А відбирали керівництво НАБУ на конкурсі за участі громадськості та міжнародних спостерігачів.

Це саме той алгоритм, якого Порошенко не хоче, бо в Антикорупційний суд він хоче посадити суддів за таким же принципом, як у Верховний суд, де у нього були свої люди на усіх етапах відбору. Тому й відбувається боротьба за сценарій створення Антикорупційного суду – «сценарій Порошенка». Але в такому разі ми отримаємо пародію, а не реальний незалежний Антикорупційний суд», – заявив народний обранець.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-20 21:38:34