п'ятниця, 24 листопада, 2017, 18:12 Політика
Романенко про загострення в окупованому Луганську: Плотницький десь прорахувався

Ситуація в окупованому Луганську стратегічно ускладнила перемовини помічника президента РФ Владислава Суркова та спецпредставника Держдепу США щодо України Курта Волкера щодо міжнародної миротворчої місії на Донбасі.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00–15:00 та 17:00–19:00 на телеканалі ZIK) заявив заступник начальника Генштабу ЗСУ (2006-2010 рр.) Ігор Романенко.

Нагадаємо, в окупованому Луганську виник конфлікт між ватажком бойовиків «ЛНР» Ігорем Плотницьким та «міністром МВС» фейкової республіки Ігорем Корнетом, ситуація в окупованому місті загострилася. Ватажок терористів Плотницький, проти якого повстали бандитські угруповання, підконтрольні Корнету, виїхав із Луганська до РФ.

Ігор Романенко зауважив, що зіткнення ватажка бойовиків «ЛНР» Ігоря Плотницького, за яким стоїть помічник президента РФ Владислав Сурков та Головне розвідувальне управління РФ, та так званого міністра Ігоря Корнета, за яким стоїть ФСБ, відображає нестабільність та погіршення для них ситуацію, а ще ускладнює для Суркова стратегічну і дипломатичну ситуацію.

Гість програми зауважив, що Ігор Плотницький «відійшов від справ» і нині перебуває у Москві, а саме він зі сторони бойовиків підписував Мінські угоди.

«В останні часи керівництво «нормандської четвірки», США і самі росіяни наполягали на тому, що треба зміцнювати позиції «лідерів» цих «республік». Радили Україні побудувати стосунки з ними для того, щоб просуватися у Мінських угодах. Плотницький мав надію із Сурковим спільно, і ГРУ у цьому допомагало, відносно того, що це йому дає імунітет. Але ж десь він прорахувався, і Корнет діяв рішуче, і тому на цьому рівні маємо те, що маємо», – зазначив Ігор Романенко.

Для України, вважає гість програми це означає загострення і погіршення ситуації на тактичному рівні, оскільки, окрім внутрішніх чвар і невеликих підрозділів, які замикались на Плотницькому і Корнеті, є потужні сили у сусідній «республіці», а головне – регулярні сили російських військ.

«Спочатку вони завели ротну групу, а пізніше і батальйонну. Це дуже серйозно, і ми бачимо, на жаль, загострення ситуації і опосередковано наші втрати», – наголосив Ігор Романенко.

На його думку, ситуація в окупованому Луганську стратегічно ускладнила перемовини Владислава Суркова та спецпредставника Держдепу США щодо України Курта Волкера щодо міжнародної миротворчої місії на Донбасі.

Гість програми наголосив, що у цій ситуації Україні та ЗСУ слід рішуче використовувати ці події.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-19 21:35:52